ZEKAT

ZEKAT

Toplumun, bir biri ile kenetlenmesini, birliğini beraberliğini sağlayan, zekât ibadeti toplum, huzurunun sigortası niteliğindedir.

İlgili Makaleler

Zekat ibadeti namaz, oruç, hac gibi üzerimize farz olan, gelir durumu zekat vermeye elverişli olanların, yerine getirmesi gereken farz ibadettir.

İslam toplumunun sigortası maalesef bozulmuş her türlü ibadeti dikkatli yapmaya çalışan Müslüman zekat ibadetini görmezden gelmeye savsaklamaya başlamıştır.

Bu durum, gelir adaletsizliğinin artmasına, fakirin daha fakir, zenginin daha zengin, olmasına yol açmış, komşusu açken tok yatan, bizden değildir, hadisi duymazdan gelinmiştir.

Zekat ibadetinin görmezden gelinmesi, hırsızlığın, yolsuzluğun, zinanın ve cinayetlerin artmasında tetikleyici olmuştur. Çevrenizde, zekat ibadetini görmezden, gelen ama defalarca Umre ‘ye, giden Müslümanlara sıkça rastlarsınız.

Allah tarafından, farz kılınan zekat, ibadetini maalesef el birliği ile kaldırıyor, sonra da huzur ve mutluluk diliyor, cennete girmeyi bile ümit ediyoruz.

Bizler kim oluyoruz ki, Yüce Allah’ın koyduğu bir kuralı, kafamıza göre değiştirmeye, yok saymaya çalışı

Öncelikle, üzerine zekat, farz olanlar bu zamana kadar, zekat ibadetini yerine getirmediyse, derin bir tövbe etmeli pişman olmalı, bundan sonra, zekat, ibadetini yerine getirmeli ve her zengine de bunu mutlaka tavsiye etmeli.

Zenginler şunu asla unutmasın, malı veren de alan da Allah’dır.

Zekat vermek asla, bir iyilik değil, farz olan bir ibadeti yerine getirmekti.

Zekat verilen mal temizlenir, zekatı verilmeyen mal ise kirli kalır.

Zekatın uygulandığı toplumlarda huzur da artar.

Zekat, vermemekle her türlü kötülüğün yayılmasına, dolaylı olarak katkıda bulunduğumuz için, ilahi huzurda yüzlerimiz kızarır, kaybedenlerden oluruz.

ZEKATI TERK ETTİK HUZURU KAYBETTİK.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu