Zabıta Ekiplerinden Fırınlara Ramazan Denetimi

#ferizlide.com: Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ferizli’de faaliyet gösteren ekmek fırınlarına Ramazan denetlemesi gerçekleştirdi.

Ekipler, korona virüs tedbirleri kapsamında, sosyal mesafe, gramaj ve hijyen konusunda fırın sahiplerine ve çalışanlarına uyarılarda bulundu.

Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, rutin hijyen, esas ve usullere uygunluk denetimlerini Ramazan ayı ile birlikte sıklaştırdı. Ferizli genelinde faaliyet gösteren ekmek fırınlarında pide ve ekmek gramajları ile temel hijyen kuralları konusunda denetimler gerçekleştiren ekipler, işletme sahiplerine uyarılarda bulundu. Özellikle covid-19 salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uyulması ve işletmelerin bu yönde gerekli tedbirleri alması, kişisel ve genel temizlik kurallarının aksatılmaması yönünde uyarılarını yineleyen ekipler maske, eldiven ve bone kullanımının aksatılmaması gerektiğinin altını çizdi.

İlgili Makaleler

Ekmeğin hijyen şartlarından ödün verilmeden üretilmesinin halk sağlığı için büyük önem arz ettiğini belirten ekipler, gerekli hassasiyeti gösteren tüm fırın çalışanlarına ve işletmecilerine teşekkür etti.

#ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu