Zabıta Ekiplerinden Fahiş Fiyata Dur

#ferizlide.com: Ferizli Belediyesi Zabıta Ekiplerinden Fahiş Fiyat Denetimi

Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, son günlerde koronavirüs nedeniyle marketlerde satılan ürünlerdeki fiyat dalgalanmalarına karşı denetim yaptı.

Kasa ile reyon fiyatları karşılaştırıldı

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun talimatları doğrultusunda ölümcül risk taşıyan koronavirüse karşı Ferizli genelinde temizlik ve dezenfekte çalışmaları aralıksız sürerken, Ferizli Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de ilçe genelinde fiyat denetimine çıktı. Özellikle gıda ve genel temizlik maddelerine yönelik denetim yapan ekipler, fiyat etiketlerini inceledi. Reyondaki ürünlerin fiyatlarını kontrol ederek önceki fiyatları ile karşılaştıran ekipler, kasadan da aynı ürünleri geçerek fiyat değişikliği olup olmadığını kontrol etti.

Denetimlerimiz sürecek

Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu denetimlerin devam edeceğini belirterek; “Belediye Zabıta Müdürlüğü ekiplerimizi, ilçe genelinde bulunan marketleri denetlemek üzere görevlendirdik. Zabıta ekiplerimiz, ilçe genelinde bulunan bakkal ve marketleri gezerek, fiyat etiketi denetimlerini yapıyorlar. Ürünlerin üzerindeki fiyat etiketleri ile faturalarını karşılaştırarak anormal bir artış olup olmadığını inceliyoruz. Vatandaşımızın zor zamanını fırsata çevirmek isteyen işletmelere fırsat vermemeye çalışıyoruz. Bu tür denetimlerimizi sürdürerek, vatandaşlarımızın hakkını korumaya yönelik çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Yapılan denetimlerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmazken, denetimlerin ilçe genelinde aralıksız devam edileceği belirtildi.

#ferizlide.com:

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ferhan
Ferhan
1 yıl önce

Nasıl olumsuzluk yok arkadaş yumurta patates ve bir çok ürünün fiyatını zamlamislar.

Erkan can
Erkan can
1 yıl önce

Yerel marketleride kontrol edin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x