Yük Gemisi Karaya oturdu!

#ferizlide.com

Karadenizde yük taşıyan “Fehn lyra” isimli kuru yük gemisi, Kaynarca Karaboğaz mevkiinde karaya oturdu. Gemide bulunan 8 kişilik mürettebatın kurtarıldığı belirtildi

 

İlgili Makaleler

Sakarya’nın Kaynarca ilçesi Karaboğaz mevkii açıklarında kuru yük gemisi karaya oturdu. Gemide 8 kişilik mürettebat olduğu öğrenildi.

 

Babalı Dikili mevkisinde Litvanya bandıralı kuru yük gemisinin kıyıya sürüklendiği ihbarı üzerine bölgeye, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, jandarma ve itfaiye ekipleri yönlendirildi.

“Fehn lyra” adlı kuru yük gemisi, daha sonra kıyıya yaklaşık 1 mil uzaklıkta karaya oturdu. 89 metre uzunluğunda ve 2 bin 967 grostonluk gemide bulunan 8 kişilik mürettebatın, çalışma yaptığı görüldü.

Gemide bulunan personel kurtarılarak kıyaya çıkarıldı. Geminin daha sonra yapılacak çalışma ile bulunduğu alandan kurtarılacağı bildirdi.

 

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı 24 kişilik tahlisiye can kurtarma ekibi, jandarma ve itfaiye ekiplerinin kıyıda hazır bekletildiği konuyla ilgili gemi kaptanının yardım taleplerinin olmadığını bildirdiği öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu