Yüce,Tarımda ülkemizin önde gelen şehri olacağız

#ferizlide.com: Bizde tarıma özel önem veriyor, tarımsal alanda projeler geliştiriyoruz. İnşallah tarım başlığında ülkemizin önde gelen şehirleri arasında olacağız” dedi.

Şehrin tarımsal alanlarında incelemelerde bulunmak üzere Sakarya’ya gelen Musul Üniversitesi’nden öğrenci ve akademisyenlerle buluşan Başkan Ekrem Yüce, “Şehrimiz ülkemizin en önemli tarım şehirlerinden bir tanesi. İklim şartları ve mümbit toprakları ile çeşitli ürünler yetişiyor. Bizde tarıma özel önem veriyor, tarımsal alanda projeler geliştiriyoruz. İnşallah tarım başlığında ülkemizin önde gelen şehirleri arasında olacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Musul Üniversitesi’nden gelen öğrenci ve eğitimcileri makamında konuk etti. İstanbul ve Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Musul Üniversitesi işbirliğinde Sakarya’da tarımsal alanlarda incelemelerde bulunan öğrencilerle bir araya gelen Başkan Ekrem Yüce, şehrin tarımına ilişkin bilgiler paylaşırken; ziyarette Musul Üniversitesi Ziraat Fakültesi Başkanı Prof. Dr. Sahil Al Jamil, İTÜ Kimya-Metalurji Dekanı Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Beraat Özçelik, İstanbul Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Onur Çilenk ve Sakarya Arı Yetiştiriciler Birliği Başkanı Mustafa Ör ile misafir öğrenciler yer aldı. Başkan Ekrem Yüce, Melen İsale Hattı üzerinde inşa edilecek Bal Suyu Projesi’ne ilişkin de misafirlere bilgiler verdi.

Tarıma özel önem

Başkan Ekrem Yüce, “İstanbul ve Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanlığı ve İstanbul Teknik Üniversitesi eşliliğinde şehrimizi ziyarete gelen Musul Üniversitesi öğrencilerini ve eğitimcilerini Büyükşehir Belediyemizde ağırlamaktan büyük memnuniyet duydum. Misafirlerimiz gün boyunca şehrimizdeki tarım alanlarını gezerek yakından görme, inceleme fırsatı yakaladılar. Bizde şehrimizde yapmış olduğumuz ve yapacağımız çalışmalarımızdan bahsettik. Sakarya’mız ülkemizin en önemli tarım şehirlerinden bir tanesi. Şehrimizin iklim şartları ve mümbit toprakları tarımda ürün çeşitliliğini arttırıyor. Bizim de çok önem verdiğimiz başlıklardan biri de tarım. İnşallah yapacağımız projelerle şehrimizi tarım sektöründe ülkemizin en önde gelen şehri haline getireceğiz. Akademisyenlerimizle de arıcılık konusunda istişare halindeyiz. Arıcılığı geliştirmek için fikir alışverişlerinde bulunduk. İnşallah birlikteliğimizle yeni projeleri hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x