Yol Yarışlarının Startını Vali Balkanlıoğlu Verdi

ferizlide.com

Argon 18 Türkiye Şampiyonası Yol Yarışlarının Startını Vali Balkanlıoğlu Verdi

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından ilimizde düzenlenen Argon 18 Türkiye Şampiyonası Yol Yarışlarının ikinci etabı, Valilik Kampüsünün bulunduğu alanda Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun verdiği start ile başladı.

İlk gün Söğütlü ilçesi festival alanındaki Akçakamış parkurunda başlayan organizasyonun ikinci gününde Master Erkekler (35-50 yaş) ve Büyük Bayanlar (18 yaş ve üzeri) olmak üzere iki kategoride düzenlenen yarışlarda yüzlerce sporcu şampiyon olmak için 60.20 Km’lik parkurda ter döktü.

2020 UCI Dağ Bisikleti Maraton Dünya Şampiyonası gibi büyük bir organizasyonla birlikte Türkiye Şampiyonluğunu belirleyen yarışların da ilimizde yapılmasının önemine değinen Vali Balkanlıoğlu, “İlimiz ve ülkemizin tanıtımı, özellikle gençlerimizin bisiklet sporuna özendirilmesi adına ilimizde düzenlenen yarışlarda emeği geçen Türkiye Bisiklet Federasyonunu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüzü, Belediyelerimizi ve özellikle bu spora gönül vermiş derneklerimizi tebrik ediyorum. Hem sağlık hem de trafik çilesinden kurtulmak açısından bisiklet kullanımını Türkiye’de herkese sevdirme, 7’den 77’ye herkesin kullanabileceği bu güzel sporu yaygınlaştırma açısından çeşitli faaliyetler yapılması çok sevindirici bir durum. Bisiklet sporunun Sakarya gibi büyük bir potansiyele sahip alanda daha yaygınlaşması gerektiğini düşünüyorum. Hollanda’da bakanlar bile işe bisikletle gidip geliyorlar. İnşallah bizler de bisiklet yollarına kavuşup makama bisikletle gidip gelmek istiyoruz” dedi.

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, bisiklet derneklerinin yöneticileri ile davetlilerin de izlediği yarışmaların sonunda, dereceye giren ve başarılı olanlara madalyaları ile ödülleri verildi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x