Yine İddialar Boş Çıktı.

#ferizlide.com

Başkan Soğuk “Bize Operasyon Yapanlar Betona Çarptılar. Yine İddialar Boş Çıktı. ”

Kamuoyunda beton operasyonu olarak bilinen ve 5 yıldır devam eden mahkeme süreci nihayet sonuçlanmıştır.

Hatırlanırsa o günlerde Fetö’nün yayın organı olan Zaman gazetesinde haberler yapılmış, bu haberler fotokopi çekilerek ilçemizde her yere dağıtılmıştı. Oysaki biz o günlerde ilçemize hastane kazandırmak için Ankara – Ferizli arasında mekik dokuyorduk.

İlçemizde sağlık hizmeti almak isteyen vatandaşlarımızın ulaşabileceği en yakın devlet hastanesi 25 – 30 km mesafede bulunmaktaydı. Konunun aciliyeti nedeniyle Sağlık bakanlığımız ile sık sık görüşüyor, ilçemize en kısa zamanda hastane kazandırmak için çalışıyorduk. Yaptığımız görüşmeler neticesinde Sağlık bakanlığımız “bize hastane için yer gösterin” demişlerdi.

O zamanlar Belediyemiz mülkiyetinde olan ve iller bankasından sağlanan kredi ile yapılan Belediye Kültür Merkezi projeli atıl vaziyette bir binamız mevcuttu. Bizlerde bölge halkımızın hastane ihtiyacının aciliyeti nedeniyle, sözü edilen ve atıl durumda bulunan binamızın gerekli projelendirme ve tadilat işlemlerinin tamamlanmasını sağladık. Belediye Meclisimizin de kararı ile Sağlık İl Müdürlüğümüze bu binayı sunduk.

Sağlık Bakanlığımız bizden bu binaya ait performans raporu istediler. Bizlerde prosedürlere uygun olarak performans raporunu aldık. Nasıl olduysa bu noktada bizi beton operasyonu içerisine aldılar. Gündemi günlerce meşgul eden beton operasyonu adıyla basında bizi günlerce manşetlere taşıdılar.

Bu konuyla alakalı bizim bir suçumuzun olmadığını o günlerde sık sık dile getirmiştik. Oysaki bizi bu operasyonun içine çekmelerinin nedeni hizmetlerimize gölge düşürmekti. 2014 yerel seçimlerinde de bu operasyonu koz olarak kullanıp üzerimize gelmişlerdi. Oysaki bugün bütün gerçekler ortaya çıkmış ve adalet yerini bulmuştur.

5 yıl süren beton operasyonu davası sonuçlanmış ve kararı açıklanmıştır.

Buna göre 2013/89 Esas sayılı 13.09. 2018 tarihinde Sakarya 3. Ağır ceza mahkemesinde görülen Beton operasyonu davası sonucu suçsuzluğumuz kanıtlanmıştır. Görüldüğü üzere üzerimize atılan iftiralar bir bir çürümektedir. Şu da bir gerçektir ki üzerimize atılan bu iftiralardan biz artık bıktık.

Biz o günkü şartlarda hastaneyi oraya getirmeseydik, bugün Çalıbayırı’na yeni bir hastane kurulmazdı.

Aradan geçen 5 yıllık süreç zarfında suçsuz olduğumuz mahkemece kanıtlanmıştır. O gün yargısız infaz yapanlara şimdi ben soruyorum “bunun vebalini kim verecek?” Şimdi çıkıp özür dileyecek cesaretiniz var mı? İlçemize bir hastane kazandırmamızın neresinden rahatsız oldunuz? Bizim önümüze bugün de aynı ihtiyaç gelse, aynı cesaret ve kararlığı gösteririz.

Hülasa biz Ferizli’ye hastane kazandırmak için çaba gösterdik fakat Birileri bize oyun oynadı. Şu anda görüyoruz ki Adalet yerini buldu. Sonuç olarak bu davada ceza alsak dahi önemli değildir. Önemli olan halkımıza bu hizmeti kazandırmış olmamız. Her zaman söylediğim gibi şimdi de tekrar ediyorum; “Biz, halkımıza hesabını veremeyeceğimiz hiçbir işe imza atmadık.” Bu nedenle vicdanımız rahattır.

Bizim derdimiz Ferizli halkına hizmet etmektir.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu