Yine Festivalin Gözdesi Oldular

#ferizlide.com

Bugün saat 14.00 te Söğütlü belediyesi önünde düzenlenen törenle 34. Söğütlü Festivali açıldı.

Tören, Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, mahalle muhtarları daire amirleri ve vatandaşların katılımı, saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasıyla başladı.

Törenin ardından heyet kortej halinde ve mehter eşliğinde festival alanına yürüdü.

  1. Söğütlü Tarım ve Hayvancılık Kültür Festivalinde Dereceye Giren Hayvan Sahiplerine Ödülleri verildi.

Festivalin birinci günün açılış töreninin ardından kortej eşliğinde gelinen festival alanında yapılan konuşmalarda belediye başkanı Hüseyin Genç programın akışını ve yapılan çalışma hakkında bilgi sundu. Başkan Genç üretimimizin devamını sağlamamız için hayvancılığın öne mine değindi. Kültürümüzün canlı durması için geleneklerimizi yaşamalı ve yaşatmalıyız dedi. Festivale katkı sunan destek veren herkese teşekkür etti.

İlçe kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli yaptığı kısa konuşmada, “üç yıldır ben bu festivale şahit oluyorum. Bu festivalin en önemli özelliği insanımızın, vatandaşımızın tüm çalışmalarda parmak izinin olmasıdır” dedi.

Konuşmaların ardından Hayvan Sergisi’nde dereceye giren en iyi cins boğa, dana, inek, düve ve buzağının uzmanlarca değerlendirilmesinin ardından dereceye girenlere ödül töreni yapıldı. Törende hayvan yetiştiricilerine çeşit ödüller protokol tarafından verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu