Yenilenen Ferizli Stadı Hizmete Açıldı

#ferizlide.com

Ferizli’de 25 yıl hizmet veren eski çim top sahanın yetersiz kalması nedeniyle Sportoto tarafından aynı alana yapay çim saha ve soyunma odaları ve 500 kişilik tribün ile birlikte yaptırılan saha bugün hizmete açıldı.

Açılış Törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, ASKF Başkanı Yaşar Zımba, Sakaryaspor Başkanı Cevat Ekşi, ilçe belediye başkanları, çok sayıda vatandaş ve basın mensupları yer aldı. Açılışta Ferizli’de farklı spor branşlarda eğitim alan çocuklar hünerlerini gösterdi. Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, günün anısına Başkan Toçoğlu’na forma takdim etti.

Açılış Konuşmasını Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel tarafından yapıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, “16 ilçemizde 54 branşta 52 binin üzerinde lisanslı sporcumuzla faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. İlimiz son dönemlerde gerek sportif faaliyetler gerekse tesisleşme adına önemli mesafeler kaydetti. Gençlik ve Spor bakanlığımız tarafından son 10 yılda yaklaşık 210 milyon liralık yatırımla Sakarya’da tesisleşme adına önemli projeler hayata geçirildi. Şehrimiz modern ve kullanışlı yeni tesislerinde geleceğin şampiyonları yetiştirmeye devam ediyor. Ferizli sahasının tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. 70’e 105 ebatlarında FİFA onaylı 4 sıra koşu parkurlu sentetik zeminli saha soyunma odaları hizmet binası 500 kişi kapasiteli üstü kapalı tribünü ile modern ve kullanışlı bir hale getirdik” dedi.

ASKF Başkanı Yaşar Zımba, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’nun yaptırmış olduğu sahaların yanında birde devletimizin yapmış olduğu spor tesisinin açılışında birlikteyiz. Devletimize bu güzel sahayı bizlere kazandırdığı için teşekkür ediyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Sakarya’da spor alanlarımızın sayısı her geçen gün artıyor” dedi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, “Bugün mutlu bir gün. Bizlere eşlik etiğiniz için teşekkür ediyorum. Ferizli’de ciddi çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Futbol sahamızın eksikliğini bugün gidermiş olduk. Bugüne kadar böyle bir stadımız yoktu. Tüm milletvekillerimize bu stadı bizlere kazandırdıkları için teşekkür ediyorum. Stadımızın ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”

Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü, “Bugün ilçemiz için anlamlı bir gün. Spor alanında eksikliği olan futbol yatırımı tamamlanmış oldu. Bizler görev icabı memleketimizin çeşitli yerlerinde görev yapıyoruz. İlçelerimizde bu tarz futbol sahaları ülkemizin her yerinde yapılıyor yapılmakta. Bu eserler vasıtasıyla inanıyoruz ki ülkemizin spor geleceğine önemli katkılar sağlayacaktır. Ben tekrar bu tesisi bizlere kazandıran herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “Ülkemizin her yerinde olduğu gibi Sakarya’da da spor alanlarında ciddi bir gelişme var. Bugün bu güzel tesisin açılışında olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu sentetik tesisler spor yapmaya çok müsait. Bu güzel tesislerde kardeşlerimiz kendilerine yakışır bir şekilde sporunu yapacak. Biz Büyükşehir olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Tekrardan tesisimizin şehrimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.”

AK Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu, “Bu tesisi ilk defa gördüm bizden önceki Milletvekillerimizin desteği ile yapıldığını biliyorum. Her sporcu böyle güzel tesislerde spor yapmayı ister. Umuyorum ki bu tesis güzel hizmetler verir. Ülkemizin spor alanında daha iyi yerlere gelmesi için gençlerimizin burada spor yapması ve bizleri temsil etmesi çok önemli. İnşallah ülkemizden başarılı sporcular çıkar ve ay yıldızlı formamızı terletirler. Bu gibi tesislerin fazlalaşması için elimizden geleni yapacağız. İnşallah rabbim bizlere de bu gibi tesisleri açmayı nasip eder.” Konuşmaların ardından eski ferizlili sporculara teşekkür plaketleri verildi. daha sonra açılış kurdelesi hayırlı olsun dilekleriyle kesilerek yenilenen Ferizli stadı hizmete açıldı.  

2 Yorum

 1. Ferizlisporlu nun yorumunu görünce cesaret aldım bunu da yayınlarlar diye düşündüm.
  Ah ulan ah gazetecinin kulağına söyledim törende. O da hangi birini yazayım ki kibir her taraflarından akıyor kardeşşş dedi.
  Kendi partilisi olanları davet etmiş plaket vermiş. Ferizli futboluna hizmet ettikleri için. Ölüyü diriyi hatırlamış güzelde 25 senedir ferizli futboluna sahalık yapan bu top sahasını yapan belediye başkanı Salih Kılıçaslan hatırlanmaz niye?
  O dönemin siyasetçileri bir yılda bizim köyde dahil 11 köye top sahası yaptırdılar bu spora hizmet değil mi? Kulüp başkanlığı yapmış diyerek ismi anons edilenler iyide Mustafa Akgün (eski belediye başkanı) kulüp başkanlığı yapmadı mı? Ekrem Kabil yapmadı mı?
  Cennet gibi çim top sahasını zehir saçan suni, yapay çim sahasına çevirdiniz. kaç aydır kavgayla yolu yapılmamış, soyunma odaları olmayan sahanın açılışını sırf siyasi kaygıdan dolayı yanlı ve tarafgir bir açılış yaptınız.
  Yetmedi kalabalık olsun diye imam hatipli kız öğrencileri açılışa getirdiniz. Erkeklerle aynı sınıfta olmazlar ama tribünde olurlar dimi! Sizin anlayışınıza tüküreyim. Başka ne diyem ki..

 2. Ferizliden bir Ekrem Kabil geçmişti.Törende birçok kişinin adı zikredilirken Ekrem Kabilin adınında geçmesi gerekirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu