Yeni Tarım ve Orman İl Müdürü Atandı

#ferizlide.com: Geçtiğimiz hafta Perşembe günü görevden alınan Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir'in yerine atanan isim belli oldu.

Sakarya Tarım ve Orman İl Müdürü Mehmet Erdemir, geçtiğimiz hafta Perşembe günü Bakanlık Özel Kalem emrine alınmıştı. Erdemir’in yerine ise Sakaryalı bir isim atandı. Uzun yıllar Sakarya’da görev yaptıktan sonra 2014’ten bu yana Kocaeli Tarım ve Orman Müdürlüğü İl Müdür Yardımcılığı ve bir dönem vekaleten il müdürlüğü yapan Nuri Al, Sakarya’nın yeni il müdürü oldu. Al’ın atama yazısı bugün gelirken kısa süre içerisinde göreve başlaması bekleniyor. 

NURİ AL KİMDİR?
Nuri Al, 15 Şubat 1956 Karapürçek doğumlu.  İlkokulu Karapürçek’de, Ortaokulu Akyazı’da, Liseyi Adapazarı Atatürk Lisesinde tamamladıktan sonra Erzurum Atatürk Üniv. Ziraat Fakültesi Kültür Teknik ve Makina Bölümünden Ziraat Yüksek Mühendisi olarak mezun oldu. 1984 yılında Balıkesir – Gönen İlçesine Ziraat Yüksek Mühendisi olarak atandı. 1985-1990 yılları arasında Amasya Tarım İl Müdürlüğünde Mühendis olarak görev yaptı. 1990 – 1991 yıllarında Mühendis, 1991-2000 yılları arasında da İlçe Tarım Müdürü olarak Akyazı’ da görev yaptı. Bu sırada zaman zaman Kaymakamlığa vekalet etti. 2 yıl süre ile Akyazı Seracılık Meslek Yüksek Okulunda öğretici olarak görev aldı. 2000 -2005 yılları arasında Sakarya İl Müdürlüğünde Bitki Koruma Şube Müdürlüğü,  2005-2014 yılları arası aynı yerde İl Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı. Kasım 2014-2018 yılları arasında Kocaeli il müdürlüğünde, il müdür yardımcısı olarak görevlendirilmiş olup, 2018-2019 yalatı arasında il müdür vekili olarak görev yapmıştır. Kuruluş aşamasında TOÇ – ­BİR SEN Sakarya İl başkanlığı yaptı. Görevi süresince Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca çeşitli konularda düzenlenen kurs, seminer ve toplantılara iştirak etti. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı