Yeni partiyi Ferizli’de kimler kuracak?

#ferizlide.com

Seçimlerden önce bazı hazırlıklar içinde olan yeni parti kurucuları seçimin ardından harekete geçtiği kulislerde dolaşıyor.

Bu vesileyle yeni parti iddiaları her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Basında yer aldığına göre Eskiden AKP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüten bir isim Ahmet Davutoğlu’nun partisinin bir ay içinde programını açıklayacağını söyledi.

Kulislerde “Yerel seçimden sonra AKP içindeki muhalifler eski Başbakan Ahmet Davutoğlu liderliğinde yeni bir oluşuma hazırlanıyor” iddiası, hareketin içinde yer alacak olan AKP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı tarafından doğrulandı.

Artı Gerçek’ten Can Bursalı’nın haberine göre; geçmişte AKP’de Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunan isim, yeni siyasi hareketin bir ay içinde programını Türkiye’ye duyuracağını ve Ahmet Davutoğlu’nun harekete liderlik yapacağını belirtti. AKP’nin eski Genel Başkan Yardımcısı, Ali Babacan’ın da başka bir parti çalışması içinde olduğu iddiasının gerçek olmadığını, Babacan’ın yeni bir oluşum yerine Davutoğlu’nun başında olduğu harekete katılabileceğini ifade etti. Eski AKP Genel Başkan Yardımcısı, geçmişte AKP’den bakanlık yapmış bir çok ismin de yeni oluşumda yer alacağını ifade etti.

Bazılarına göre partinin ambleminin yonca yaprağı olacağı söz konusu. Burada dikkat çeken durumsa geçmişte de bazı yeni kurulacak partiler içinde aynı yonca yaprağı söylentiler konuşulurdu! Yoksa bu yonca yaprağı bir işareti mi diye insan düşünmeden edemiyor.   

 

Kulislerde konuşulan yeni parti söylentilerinin Sakarya’da eski milletvekili Ayhan Sefer Üstün’ün çalışmaları başlattığı doğrultusunda.

Hatta yakın bir arkadaşı bir dostuna dert yanarken ‘yapma bu senin yaptığın reise ihanet olur, bu işten bişey çıkmaz desem de adam beni dinlemedi.’

Dediği duyumları işin gerçektenleşeciği anlamına geliyor.

Ancak şimdi merak edilen diğer bir konu şu ki Ferizli’de bu Parti’nin öncülüğünü Ak partili kimler yürütüyor?

Şu ana kadar kaç kişiyle temas kurarak gel birlikte çalışalım teklifinde bulundu?

Kulislerde bazı isimler adlandırılsa da somut bir gelişme olmadığından zikretmenin yanlış olacağı kanısındayız.

Tahminim yakın gelecekte kulislerde ki çalkantılar biraz daha hem sertleşir hem de netleşir.

2 Yorum

  1. Başta Ahmet Soğuk olmak üzere Ak Parti ilçe teşkilatından ayrılanlar ve Ak Partiden aday adayı olan çoğu kişi ile birlikte kurarlar artık..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu