Yeni Mezarlık Çalışmaları Bitmek Üzere

ferizlide.com

Ferizli’de İlçe Merkez Mezarlığının yetersiz kalmaya başlaması nedeniyle yeni bir mezarlık çalışmalarına başlanmıştı. Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Soğuk, işçilerle beraber parke taşı döşedi. Yeni mezarlığın tamamlanmasıyla Ferizli’nin en az 50 yıllık ihtiyacını karşılayacağını söyledi.

Konuya ilişkin açıklamasında Başkan Soğuk,

Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar Büyükşehir Belediyemizle birlikte ilçemize yönelik hummalı bir çalışma içerisindeyiz. Cami temizliklerimizi, cenaze hizmetlerimizi ve ilçe genelindeki tüm mezarlıklarımızın bakım, onarım, ağaç budama, ilaçlama, çiçek ekimi, duvar yapımı gibi hizmetlerini, hummalı bir biçimde yapıyoruz. Siz değerli halkımızda bu hizmetleri yakından görüyorsunuz. Temizliğe verdiğimiz ehemmiyeti ve titizliği yakından takip ediyorsunuz ve yaşıyorsunuz.

Bilindiği üzere artık Ferizli Merkez Mezarlığımız yetersiz kalmaya başlamıştı. Eksiklerini belirleyip tamamladığımız ilçemizde ilerde yaşanılacak mezarlık sıkıntısını komple ortadan kaldırıyoruz. Bunun için büyükşehir belediyemiz ile birlikte yeni mezarlık çalışmalarına başladık. Kumçeken mevkii dediğimiz alanda 65 dönüm mezarlık yeri ayırmıştık. Daha önceden kenarlarına avluları da yapılmıştı. Şimdi ise bu mezarlığımızın iç kısmını düzenliyoruz. 8 metre genişliğinde yollarıyla, otoparkıyla, gasilhanesiyle, tertemiz, Ferizli’mize yakışır hale getiriyoruz.

Birde ilçemizde gasilhane olmayışından dolayı cenazelerimiz Adapazarı merkezde yıkanıyordu. Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız çalışmalar neticesinde yeni mezarlığımıza yakın bir yere gasilhane yapılması yönünde karar alındı. İnşallah yakında gasilhane çalışması da başlayacak. Böylece cenaze yıkama işlemleri de ilçemizde olacaktır. İnşallah bu hayırlı hizmeti de halkımızın hizmetine sunacağız. Otoparkıyla, yollarıyla, gasilhanesiyle yeni mezarlığımız modern bir mezarlık olacaktır.

Belediye olarak önceden beri Ferizli’nin ihtiyaçlarını, sorunlarını çok iyi biliyoruz ve analiz ediyoruz. Eksikliklerini tamamlıyoruz. Sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu bilinç içerisinde hizmetlerimizi sürdüreceğiz, dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu