Yeni Kararnamede Ferizli’ye 3 Savcı atandı

#ferizlide.com: musrafa üstübi: Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Kararnamesiyle Ferizli Adliyesinde Görev yapan İki Savcı tayin oldu.

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) Birinci Dairesi, 3 bin 70 hakim ve savcıyı kapsayan Adli ve İdari Yargı 2021 yılı Ana Kararnamesi’ni tamamladı.
HSK’nın internet sitesinden yayımlanan kararnameye göre, adli yargıda 2 bin 582, idari yargıda ise 488 olmak üzere toplam 3 bin 70 hakim ve savcının görev yeri değiştirildi.

Kararnameyle Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Yargıtay Savcılığına atanırken; Dursun’dan boşalan göreve Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse atandı.

Buna göre ferizli adliyesinde görev yapan Ferizli Cumhuriyet Savcısı Onur Şen, Ankara Cumhuriyet Savcılığına ,Ferizli Cumhuriyet Savcısı Özgür Yurdakul, Adıyaman Cumhuriyet Savcılığına tayin olurken; Ferizli Cumhuriyet Savcılığına Elazığ Cumhuriyet Savcısı Ayfer Kına Subaşı, Mardin Cumhuriyet Savcısı Volkan Oğuz, Silivri Cumhuriyet Savcısı Sinan Gargacıoğlu, atandı.

Adalet Bakanlığı tarafından Ferizli’de yeni yapılan cezaevleri göz önünde bulundurulduğundan daha önce 2 olan Cumhuriyet savcıları 3’e çıkartıldığı görülüyor.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x