Yaya geçitlerinde öncelik yayanın

#ferizlide.com

Ferizli İlçe Emniyet Amirliği trafikte ‘yaya farkındalığı’ uygulamasını öğrencilere ve sürücülere düzenlediği bir kampanyayla tanıttı.

Merkez ilkokulunun önünde gerçekleştirilen çalışmaya Kaymakam Bahattin Alp Aslanköylü, belediye başkanı Ahmet Soğuk katılarak sürücülere broşür dağıtıp yeni düzenlemeyi anlattılar.

Öğrencilerden temsili olarak görevlendirilen trafik polisleri zaman zaman trafiği durdurarak öğrencilerin geçmesini sağladılar ve sürücülere broşür vererek bilinçlenmelerine çalıştılar.

Programa bazı yetkililerin yanı sıra İlçe Emniyet amiri Murat Koksal ve emniyet çalışanları da hazır bulundu. Uygulamada polis memurları; öğrencilere ve vatandaşlara çikolata ikramında bulundular.

Düzenlenen kampanyada sürücülere broşür takdim ederek bilinçlendiren Ferizli Kaymakamı Bahattin Alp Aslanköylü, “Trafikte 2019 yılı yaya öncelikli yıl ilan edildi. Kampanya olarak öncelik yayanın, her hangi bir yaya geçidinde yaya görüldüğünde durmak yavaşlamak gerektiği yasal düzenlemeyle kanunlaştı. Zaman zaman yaya zaman zaman da sürücü olarak trafikle iç içeyiz” diyen Aslanköylü sürücülere hayırlı yolculuk dileğinde bundu.       

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunun 74’üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle “sürücüler, görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar” hükmü getirilmiştir.

Abone Olun
Bildir
guest
1 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Mmm
Mmm
2 yıl önce

Birde yaya geçidi olsa

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
1
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x