Yasa Dışı Dinleme Davası Sürüyor

#ferizlide.com

Eski Sakarya Emniyet Müdürleri Mustafa Aktaş ve Ali Bilkay’ın da aralarında bulunduğu biri tutuklu, 2’si firari 10 eski emniyet mensubunun yargılanmasına devam edildi. Duruşmaya müşteki olarak katılan Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk sanıklardan şikâyetçi oldu.

İki celse arasında gelen evrakları zapta geçiren mahkeme heyetinin müşteki sıfatıyla duruşmaya davet ettiği isimler, yasa dışı dinlendiklerini ifade ederek sanıklardan şikâyetçi oldular.

Müşteki Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, kendisinin Ergenekon soruşturması kapsamında dinlenildiğini belirterek, görev yaptığı ilçede hem siyasi hem de sosyal olarak zor durumda bırakılmak istendiğini aktardı.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, kendisini dinleyen ve dinleme talimatını veren herkesten şikâyetçi olduğunu kaydetti.

Müştekilerin, sanıklar hakkındaki şikâyetlerinden vazgeçmeyerek kamu davasına müdahil olma talepleri mahkeme heyeti tarafından kabul edildi.

Sanık müdafilerinin, adli kontrol tedbirlerinin değiştirilmesi ile tutuklu sanığın tahliyesine ilişkin talepleri alan mahkeme heyeti, taleplerin reddine karar verdi.

Heyet, müdahillerin dosyayı incelemesi ve eksik belgelerin tamamlanması için duruşmayı 29 Mart’a erteledi.

Duruşmanın ardından Başkan Soğuk, “35 yıldır aktif siyasetin içindeyim. Milli görüş hareketinden geliyorum. 1960’lı yıllardan beri örgütlenen FETÖ/PDY ve Ergenekon örgütlerinden hem ülkemiz hem de şahsım çok çektik. Bu örgütlere karşı her zaman milli bir dik duruş sergiledik. Bu yüzden FETÖ’cülerin 4-5 yıl usulsüz telefon dinlemelerine ve örgüt üyesi kamu görevlilerinin kumpaslarına maruz kaldık. İlçemiz de bir tane dahi kamu malına FETÖ’cüler çökemediler ve talan edemediler. Bu nedenle 30 yılı aşkın bir süredir FETÖ terör örgütü ve kamudaki yapılanmalarının hep hedefinde olduk. 15 Temmuz sonrası FETÖ Terör Örgütü’nün gerçek yüzü ortaya çıktı. Yasa dışı dinleme davası devam ediyor. Duruşmada beni yasa dışı dinleyen ve dinleme talimatını verenlerden şikâyetçi olduk,” dedi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x