Yarım kalan 45 milyonluk proje yeniden başladı

#ferizlide.com: Ödenek bittiği, müteahhidin iflas ettiği, gibi söylentilerin dolaştığı yarım kalan 45 milyonluk proje 2 yıldır bekliyordu.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü Ferizli ve Söğütlü’de 2016 yılında kazma vurulan ve % 80 seviyesine gelerek bekleyen çalışmalar yeniden başladı.

2016 yılında temeli atılan 45 milyonluk yatırımla iki ilçede kanalizasyon ve Söğütlü’de içmesuyu altyapısı inşa ettiklerini söyleyen dönemin SASKİ genel müdürü Rüstem Keleş, “Şehrimizi her anlamda modern altyapıya kavuşturmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. İnşallah Ferizli ve Söğütlü’ye yaptığımız bu yatırımla, bölgede çok uzun yıllar hizmet sunacak bir altyapı inşa etmiş olacağız” diye belirtmişti.

Ferizli ve Söğütlü ilçeleri sağlam altyapı ile buluşuyor. 45 milyonluk yatırımla iki ilçeye 120 kilometre kanalizasyon hattı ve 40 kilometre içmesuyu hattı inşa edilecekti.

Ancak % 80 seviyesine gelerek iki yıldır durdurulan ve yeniden başlayan çalışmalarla birlikte 120 kilometrelik kanalizasyon hattı Karaman Atıksu Arıtma Tesisi’ne entegre olacak. Bu Projenin bitirilmesiyle birlikte Ferizli ve Söğütlü’de atıksu sorunu çözülmüş olacak.

Ferizli girişinden Söğütlü istikametine doğru yeniden başlayan altyapı çalışmasının bu yıl bitmesi bekleniyor.

Başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu çalışanlara başarılar diledi.

#ferizlide.com: 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Kapalı
Kapalı