Vatandaşın müteahhite isyanı!

#ferizlide.com

Evimin Temelleri zarar görüyor müteahhit ve mülk sahibi hakkında Cumhuriyet savcılığına suç duyurusunda bulunacağım.

Bitişik nizam uygulaması gereği binasının temellerini açan ve ancak aylardır kapatmayan 

2018 Nisan ayında acılan inşaat temeli evimizi yapıları bitişik nizam olduğu için sıfırdan acildi hemen yapılacak diye bize söylendi. Bizde tamam dedik ama nedense bir turlu başlanıp yapılmadı. Müteahhit maalesef bugün yapacam, yârin yapa cam deyip bizi oyalıyor. Sular evimin temelini bastı, bahçe duvarım yitildi, toprak kayması oldu. Belediyeye en az on kez çıktım. Bugün, yârin gel bir sonuç alamadım. Çimer e yazı yazdım belediyede incelemede diye yazı atıyor. Belediye dilekçe yazdım yine cevap yok. Belediye müteahhitte yaptıracağız diyor en az dört sefer zaman verdiler her seferinde zaman boşa çekiyor. Kısacası hiçbir sonuç yok. Bu nasıl adalet biz vatandaş olarak nerde hakkimizi arayacağız? Benim can ve mal güvenliğim tehlike altındadır. Çareyi başında arıyoruz artık” diyen vatandaş adresi de şöyle açıkladı: İnönü Mah. Fevzicakmak Caddesi no.22 Ferizli.

Abone Olun
Bildir
guest
2 Yorum
en yeniler
eskiler beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Vatandaş
Vatandaş
2 yıl önce

Şikayetçi olan o arsa sahibi ilk önce şikayet ettiği arsaya binası tecavüzlü durumda.çok konuşağına milletin arsasına evini yapmasaydı.hem suçlu hem güçlü gasp ediyor arsayı bide şikayet ediyor.sen ilk önce yaptığın binaya bak 3 katlı bina 15 santim temel var korkun ondan.doğalgaz kutusunu bile şikayet ettiği arsaya izin almadan koydurtmuş arsa sahibinden izin almamıştır.ayrıca o temel o doğalgaz kutusunun kalkmasını aylarca bekledi.haberi yaparken gerçeği öğrenerek haber yapın.Bu şikayeti yapan hem doğalgaz kutusunu izinsiz olarak şikayet ettiği arsaya koydurmuştur.ayrıca şikayet ettiği arsaya binası taşmıştır.onun binası yeni yapılacak bina için tehlike arz etmektedir,15 cm temel üç kat bina.sakarya üniversitesine başvurup riskli bina olup… Daha Fazlası »

vatandaş
vatandaş
2 yıl önce
Yanıtla  Vatandaş

Yorumun başlığına vatandaş diye yazmışsın ama o arsanın müteahhiti olduğun belli. O bina oraya yapılırken 3 kere yer ölçümü yapıldı kalkmış şimdi tecavüzlü diyorsun. Ayrıca senin başkasının bahçesine zarar verip yıkma hakkın yok. Birde doğal gaz kutusunu aylarca bekledi diyorsun kaç ay bekledi? başvurulduğu anda 1 hafta 10 gün içerisinde halledilebiliyor. Ayrıca madem onu bekledin kutu oradan kalkalı ne kadar oldu hala inşaata neden başlamadın?Suyu çekmesi için pompayı bile yaptırmıyorsun vatandaş kendi pompa alıp çekiyor. Bina her türlü plan ve projeye uygun yapılmıştır. Kendi yapmadığın işlerden dolayı konuyu dağıtmaya çalışma, görüntü kirliliğinden ve bina sahibinin bahçesinin hakkını gasptan başka bir… Daha Fazlası »

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
2
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x