Vali Nayir’in Ramazan Bayramı Kutlama Mesajı

#ferizlide.com

Değerli Sakaryalı Hemşerilerim;

Ülkemiz ve İslam âleminde büyük bir öneme sahip olan, şefkat, merhamet ve yardımlaşma duygularının en üst seviyede yaşandığı, mübarek Ramazan ayını idrak ettik. Yoksul ve muhtaçların yanında olmanın, sevinç ve acılarını paylaşmanın önemini daha güçlü duygularla yaşayarak, bir aylık Ramazan orucunun ardından, Ramazan Bayramı’na kavuşmanın sevinci, mutluluğu ve şükrüyle bir bayram yaşıyoruz.

Hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en nadide örneklerinin yaşandığı, sevgi ve dostlukların pekiştiği bayramlar; hem fert hayatımızda, hem de toplum hayatımızda olumlu tesirler beklediğimiz, toplum içinde saygının, sevginin, barışın artmasını, ailelerin bir araya gelmesini, toplumumuzun geleceğe daha ümitle bakacağı günler olmasını diliyorum. Sevinmek kadar sevindirmenin de önemli olduğu bu özel günlerde, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın gereği olarak, kimsesiz, yoksul, hasta ve yaşlıları ziyaret ederek, onlara maddi ve manevi yardımlarda bulunarak, onları sevindirmeliyiz.

Millet olarak bu topraklar üzerinde özgürce bayram yapmamızı sağlayan, Vatanı ve Milleti uğruna fedakârlıkların en büyüğünü yapmış olan Aziz Şehitlerimizi rahmetle, Kahraman Gazilerimizi minnetle anıyoruz. Bizler Ülkemizde güven ve huzur içerisinde bir bayram idrak ederken, gönül coğrafyamızda yaşayan soydaşlarımızın ve dindaşlarımızın da acı ve sıkıntılarını paylaşıyor ve en kısa zamanda huzura kavuşmaları için Ülke ve Millet olarak gayretlerimizin artarak devam edeceğini ifade ediyoruz.

Kıymetli Sakaryalıların bayramı huzur ve güven içerisinde geçirmeleri için, bayram süresince görevi başındaki tüm görevli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bayram sevincinin acıya dönüşmemesi, üzücü haberlerin yürekleri yakmaması için tüm vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları, daha dikkatli ve sorumlu davranmalarını temenni ve tavsiye ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; Mübarek Ramazan Bayramı’nın Milletimize, Ülkemize ve İslam âlemine huzur, sağlık mutluluk getirmesini diler, Sevgili Sakaryalı Hemşerilerimin, her derecedeki kamu görevlisi arkadaşlarımın ve değerli basın mensuplarının Bayramını en içten duygularımla kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu