Vali Nayir‘e Afet Çantası Tanıtımı Yapıldı

#ferizlide.com: Vali Nayir‘e Afet ve Acil Durum Çantası Tanıtımı Yapıldı

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş, teşkilat çalışanlarıyla birlikte Vali Ahmet Hamdi Nayir’i ziyaret ederek Afet ve Acil Durum Çantasını tanıttı.

“Çeşitli Bilgilendirme Etkinlikleri Yapıldı”

İlgili Makaleler

Valilik makamındaki ziyarette Afetlere Hazırlık Yılı olarak belirlenen 2019 yılında 12 konu üzerine vurgu yapılmasının planlandığını ve Eylül ayının ana temasının “Afet ve Acil Durum Çantası” olarak belirlendiğini belirten AFAD İl Müdürü Kaşkaş, geçtiğimiz hafta sonu Tiyatro Sanatçıları ile birlikte bir AVM’de düzenledikleri Afet Çantası Hazırlama Oyunuyla çocuklar ile ailelerini bilgilendirdiklerini ifade ederek, İlimizdeki farklı mecralarda vatandaşlarımızı bilgilendirmeye devam edeceklerini söyledi.

Kabullerinden dolayı Vali Ahmet Hamdi Nayir’e teşekkür eden İl Müdürü Kaşkaş, Afet ve Acil Durum Çantasını tanıtarak içerisinde yer alan malzeme ve ekipmanlar hakkında da bilgiler verdi.

“Her Evde Bu Çantadan Olması Gerekiyor”

Ülkemizin bir afet bölgesinde bulunduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bununla birlikte İlimizin de afetleri yaşamış ve zemin olarak bakıldığında da önemli afetleri yine yaşamaya aday bir yer olduğunun farkındayız. Afet öncesi, afet sırası ve afet sonrası alınması gereken tedbirler vardır. Afet öncesinde yapmamız gereken ilk iş, belki de her evin kendisine ait afetle ilgili bir hazırlık çantasının var olmasıdır. Afet anında bu çantanın hazırlanması mümkün olmadığından, acil durumlarda doğru malzemelerin doğru zamanda kullanılabilmesi için afet öncesi hazırlanmış olması gerekiyor.

“Farkındalık Çalışmaları Önemli”

Bu ayın teması olarak işlenen Afet ve Acil Durum Çantasına dair arkadaşlarımız bir farkındalık oluşturarak, nasıl olması gerektiğini anlatıp içerisinde bulunması gereken malzemeler konusunda 7’den 70’e herkesi bilgilendirmeye çalışıyorlar. Afet ve Acil Durum Çantasında nelerin bulunması gerektiğinin bir örneğini bizler de bugün görmüş olduk” dedi.

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, tüm AFAD teşkilatına çalışmalarında başarılar dilediğini sözlerine ekledi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu