Vali Nayir’den Polis Haftası Ziyareti

#ferizlide.com: Vali Nayir’den Uygulama Noktasına Polis Haftası Ziyareti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk Polis Teşkilatının kuruluşunun 175. yılı vesilesiyle yol kontrol noktasında görevli personeli ziyaret ederek Polis Haftasını kutladı.

“Mensubu Olmaktan Onur Duyuyoruz”

İlgili Makaleler

Esentepe uygulama noktasında Vali Ahmet Hamdi Nayir’i karşılayarak son durum hakkında bilgiler veren İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, teşkilatın her bireyi için büyük anlam ifade eden bu haftada başta Sayın Valimiz olmak üzere kendilerine destek veren herkese müteşekkir olduklarını belirterek, mensubu olmaktan gurur duydukları Emniyet Teşkilatının 175 yıldır olduğu gibi bundan sonra da halkımızın güven ve huzuru için çalışmaya devam edeceğini söyledi.

“Teşkilatın Her Çalışması Bizim İçin Önemli”

Salgın vesilesi ile Emniyet Teşkilatının 175. kuruluş yıldönümünü farklı bir şekilde idrak etmek zorunda kaldıklarını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Aslında her yıl kuruluş yıldönümlerini kapsamlı programlarla kutluyorduk, hem onlar bizleri ziyarete geliyorlardı hem de bizler teşkilatımızın gerçekleştirdiği çeşitli etkinliklere katılıyorduk. Ancak bu yıl salgından dolayı tüm programlar ve kutlamalar iptal oldu. Bizler de onlara verdiğimiz önemi göstermek açısından nöbet tuttukları noktalardan birisini ziyaret edip teşkilat mensuplarımızın bu özel gününü kutlamak ve onlara refakat etmek istedik.

“Kolluk Kuvvetlerimiz Özveriyle Çalışıyorlar”

Salgın konusunda en önemli görevlerden bir tanesi elbette ki sağlıktır, sağlık çalışanlarına bu konuda müteşekkiriz. Ancak alınan tedbirlerin uygulanması noktasında bulaşmayı önleyecek en önemli görev sahada yine kolluk birimlerimize düşüyor, yerel yönetimlerimize düşüyor. Teşkilat mensuplarımız devletimizce alınan kararların ve tedbirlerin uygulanması için 24 saat esasına göre özveriyle çalışıyorlar.

“Alınan Kararlar Herkesin Sağlığı İçin”

İlimizin de içerisinde bulunduğu 30 Büyükşehir ile Zonguldak ilimiz, ticari faaliyetler sanayi faaliyetler ve zirai faaliyetler haricinde, elzem işler dışında giriş ve çıkışa kapatıldı. Maalesef hem ülkemizde hem de ilimizde salgının bulaşımı devam ediyor, işte salgının yayılmasında buradaki kontrollerin de çok büyük bir önemi bulunduğunu biliyoruz. Bunu önlemek için halkımızın alınan kararlara riayet edip zaruri olmadıkça sokağa çıkmaması ve evinde kalması gerekiyor. Bu işin üstesinden gelebilmek için maske takılması, sosyal izolasyon ve sosyal mesafe konularına mümkün olduğunca dikkat etmeliyiz.

“Denetimler Devam Edecek”

Şehir içinde görev yapan arkadaşlarımız alınan tedbirler ile birlikte sokağa çıkmayı azaltarak, marketlerde veya pazarlarda sosyal mesafenin uygulanması dâhil konulan tüm kuralların uygulanmasını sağlıyorlar, burada görevli arkadaşlarımız da şehir giriş ve çıkışlarını kontrol altında tutarak hem başkent Ankara’dan iletilen kararların hem de ilimiz Hıfzıssıhha Kurullarının almış olduğu tedbirlerin yerine getirilmesi konusundaki uygulamaları denetliyorlar.

Her zaman her koşulda büyük bir özveriyle görev yapan Emniyet teşkilatımızın 175. yıldönümünün hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Teşkilat mensuplarımıza aileleri ile birlikte sağlıklı ve huzurlu nice yıl dönümleri dilerken, yapmış oldukları hizmetlerden dolayı da teşekkür ediyoruz” dedi.

“Basın Mensuplarına da Teşekkür Etti”

Kendisini takip eden basın mensuplarına da gösterdikleri ilgiye teşekkür ederek görevlerinde kolaylıklar dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, uygulama noktasındaki polislere başarılar diledi.#

ferizlide.com:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu