Vali Nayir’den AFAD İl Müdürlüğüne Ziyaret

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, kurum ve kuruluşları ziyaretleri kapsamında İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünde temaslarda bulundu.

Vali Ahmet Hamdi Nayir’i bina önünde karşılayan İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, ziyaretten onur duyduklarını ifade ederek teşekkür etti.

İlgili Makaleler

“1999 Yılında Sakarya Acı Bir Tecrübe Yaşadı”

AFAD İl Müdürlüğünün çalışmaları, faaliyetleri ve yapılan tatbikatlara dair İl Müdürü Kaşkaş’dan bir brifing alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, büyük acılar yaşadığımız genel afetlerden sonra milletimizde ciddi anlamda bir bilinçlenme arzusu oluşurken, afet gönüllülerinin sayısında artış meydana geldiğini ifade ederek, “Bu acılar sonrası hem merkezi yönetimler hem de yerel yönetimler daha fazla araç ve gerece sahip olma ihtiyacı hissettiler. Sakaryamız da özellikle 1999 yılındaki deprem ile acı bir tecrübe yaşadı. Zaman geçtikçe bunlar unutulmaya başlanıyor, zaman geçtikçe bir daha başımıza gelmeyecek gibi düşünülüyor, ancak durum sanıldığı kadar basit değil.

“Afetlerde Halkın Desteği Önemli”

Bu tür genel afet durumlarında bizim halk desteğini almamız şart. Onların da içerisinde bulunduğu bir yapıyı oluşturup birlikte hareket edebilme kabiliyetine sahip olmalıyız. Özellikle alınacak tedbirler konusunda evini inşa ederken, evin içindeki eşyayı yerleştirirken bile afete karşı halkımızın bilinçlenmesini sağlamak gerekmektedir.

“Bizler de Her Konuda Bilinçli Olmalıyız”

Dünya genelinde söylendiği üzere afetteki ilk 3 gün çok riskli ve önemli bir dönemdir. Vatandaş ilk 3 gün kendi tedbirlerini alıp geliştirmeli, kendi afet çantasını hazırlayıp ondan istifade etmeye çalışmalıdır. Özellikle genel afetlerde devletin ulaşmasını ve yardımını beklerken bizim de birçok şeyi başarabilmemiz lazım. Devletin aynı anda her yere ulaşmasının çok zor olduğunu bilmeliyiz.

Büyük depremler görmüş, büyük felaketler görmüş bir yer olarak bizler de bu konuda özellikle merkezi bir konumda olmamız gerektiğine inanıyoruz. İlimizin deprem tarihini incelediğimizde ilginç detaylara da rastlayabiliyoruz. Depremler oldu ve bitti gözüyle bakmadan, tekrarlama ihtimalini de düşünerek çalışmalarımızı ona göre şekillendirebilmeliyiz” dedi.

Hizmet binasındaki birimleri gezerek personele kolay gelsin temennisinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, AFAD İl Müdürü Kaşkaş ve tüm teşkilat çalışanlarına başarılar diledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu