Vali Nayir Türk Traktör Fabrikasını Gezdi

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, her hafta gerçekleştirdiği sanayi kuruluşları ziyareti kapsamında Türk Traktör Fabrikasında incelemelerde bulundu.

Erenler Kaymakamı Salih Karabulut’un da eşlik ettiği ziyarette Türk Traktör Fabrika Müdürü Onur Vural tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, yetkililer ile bir araya gelerek üretim faaliyetleri hakkında bilgiler aldı. Daha sonra fabrika içerisinde incelemelerde bulunan Vali Nayir, çalışanlara kolaylıklar dileyerek bir süre sohbet etti.

1954 yılından bu yana hizmet veren Türk Traktör Fabrikasının Ankara’dan sonra 2014 yılında Sakarya Erenler’deki ikinci tesis yatırımını hayata geçirdiğini belirten Fabrika Müdürü Onur Vural, 50 bin adetlik kapasitesiyle Avrupa’nın en büyük traktör üreticilerinden biri olduklarını ve yaklaşık 3000’i aşkın kişiye de istihdam sağladıklarını ifade ederek, traktörlerinin tasarımının Türkiye’de, Türk mühendisler tarafından gerçekleştirilmekte olduğunu ve üretimde kullanılan parçaların tamamına yakınının da yerel kaynaklarca üretildiğini söyledi.

İlimizin kalkınması ve gelişmesi için çaba gösteren yatırımcılarımızın her daim yanlarında olduklarını söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, kendi alanında Avrupa’da da saygınlık kazanarak söz sahibi olan Türk Traktör Fabrikasının, İlimiz ekonomisi açısından bir kazanç olduğunu da sözlerine ekledi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x