Vali Nayir Taşkısığı Ortaokulu Atletizm Takımını Kabul Etti

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İlimizde gerçekleştirilen Gençlik ve Spor Bakanlığı Atletizmi Geliştirme Projesi Türkiye Şampiyonası gruplar yarı finalinin Küçük Kızlar-Yıldız Kızlar ve Yıldız Erkekler kategorilerinde büyük başarı elde eden Taşkısığı Ortaokulu Atletizm Takımını kabul etti.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Okul Müdürü Hilmi Çil, Beden Eğitimi Öğretmeni Faruk Erdoğan Öztürk ve Antrenör Mazlum Ünver’ün de eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilerimiz ile gurur duyduklarını ifade etti.

“Öğrenciler Başarılarını Vali Nayir İle Paylaştılar”

Öğrencileri ile birlikte başarılarını Sayın Valimiz ile paylaşmak istediklerini belirterek kabullerinden dolayı da teşekkür eden Okul Müdürü Hilmi Çil takım halinde Bölge Birincisi olarak Sakarya’yı ve Marmara bölgesini Türkiye finallerinde temsil etme hakkı elde ettiklerini ifade ederken, takımın hocaları da şampiyonadaki serüvenleri ve sporcuların çalışmalarına dair bilgiler verdiler.

“Hayatınızda Spor Gibi Güzel Bir Şey Var”

Hayatlarına spor gibi güzel bir olayı katan öğrencilerimizin ve sporcularımızın geleceğe güvenle bakabileceklerini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Spor deyince bizim aklımıza sağlık geliyor, arkadaşlık geliyor. Spor deyince; kazanınca şımarmamak, kaybedince çok da üzülmemek geliyor, her duruma tahammül göstermek ve çok farklı yerleri görme imkânı geliyor. Dolayısıyla aynı zamanda başarılarınızdan dolayı hem aileniz hem okulunuz hem de İlimiz övünüyor. Sizler bir turnuvadan madalyayla döndüğünüzde, aileniz de sanki madalyayı kazanmış gibi oluyor. Sakarya içindeki yarışmalardan kazandığınız kupalar yalnızca sizindir, ancak bölgesel, ulusal ya da uluslararası yarışmalardan kazandığınız kupalar yalnızca size ait değil, aynı zamanda Sakarya’nın da kupası oluyor. Dolayısıyla sizler gittiğiniz yerlerde aynı zamanda hem Sakarya’yı hem de bizleri temsil ediyorsunuz.

“Atletizm Bütün Sporların Ana Kaynağıdır”

Atletizm bütün sporların ana kaynağı gibidir, her sporcunun mutlaka atletizm ile ilgilenmesi gerekiyor. Birçok spor direkt atletizme bağlı, futbolcular, basketbolcular, voleybolcular ve diğer spor dallarının mutlaka atletizmle ilgili bağlantılı bir kısmı var. O zaman sizin iyi bir yerden başladığınızı söyleyebiliriz, ekip ruhunu da oluşturup güzel başarılar elde etmeniz de çok güzel şeylerdir” dedi.

Ziyaretin sonunda öğrenci sporcular ile birlikte ailelerini, okullarını, öğretmenleri ile antrenörlerini tebrik eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, başarılarından dolayı da ödüllendirdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x