Vali Nayir “Sporculara Başarılar Diledi”

#ferizlide.com

Sapanca’da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonası ve Deniz Küreği Federasyon Kupası yarışları ödül törenine katılan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Sapanca Kırkpınar Kamp ve Karavan Festivali kapsamında İlimize gelen kampçıları da ziyaret etti.

“Sporculara Başarılar Diledi”

Sapanca Gölündeki Kırkpınar parkurunda gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Şampiyonası ve Deniz Küreği Federasyon Kupası yarışlarını, Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, Kürek Federasyonu Asbaşkanı Remzi Tan, Sapanca Kaymakamı Bilgehan Bayar, Federasyon yetkilileri ve sporseverler ile birlikte bir süre izleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, sporcularla selamlaşarak başarılar diledi.

Kulüplerin birden fazla ekiple mücadele ettiği yarışlarda, deniz küreği 2 bin, master yarışları ise bin metre üzerinden yapılırken, yarışmalar büyük çekişmelere sahne oldu.

“Dereceye Girenlere Ödülleri Verildi”

Dün başlayan ve yarın sona erecek şampiyonanın bugünkü yarışlarında birinciliği Galatasaray takımından Enes Yenipazarlı-Enes Gök, ikinciliği Fenerbahçe takımından Denizhan Aydın-Hamza Mert Avunduk ve üçüncülüğü Şişecam Çayırova takımından Oğuzhan Öztürk-Emircan Tunçtürk kazanırken, sporculara ödüllerini ve madalyalarını Vali Ahmet Nayir verdi.

Yarışların İlimizde yapılmasından memnuniyet duyduklarını belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu spora verdikleri katkılardan dolayı Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven’in şahsında Federasyon üyelerine teşekkür ederken, tüm sporcuları da tebrik etti.

“Kampçıları Ziyaret Etti”

Yarışların yapıldığı alana yakın bir yer de düzenlenen 2. Sakarya Kırkpınar Kamp ve Karavan Festivali kapsamında İlimizde bulunan doğaseverleri ziyaret eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, festival alanında Sakarya Kamp ve Karavan Derneği Başkanı Ebru Yetim’den bilgiler aldı.

“Karavan Sayısında Türkiye Rekoru”

Karavan sayısı bakımından bu festival ile birlikte kampçılık alanında Türkiye rekoru kırdıklarını belirten Dernek Başkanı Ebru Yetim, Sakarya’da 3’üncüsünü, Sapanca’da 2’incisini düzenledikleri festivale yurtiçi ve yurtdışından büyük bir ilgi olduğunu, festival boyunca çeşitli etkinlikler düzenlediklerini, ücretsiz olarak sundukları kamp hizmeti ile Sapanca’nın doğal ve tarihi güzelliklerini de tanıttıklarını ifade etti.

“Alanı Daha Etkin Hale Getirmeliyiz”

Organizasyondan ve kırılan Türkiye rekorundan dolayı Dernek Başkanı Ebru yetim ile festivale katkı sunanları tebrik ettiğini ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Misafirlerimiz bir kamp alanı içerisinde İlimizin bütün güzelliklerini görüyorlar, rahat ediyorlar ve bu sayede güzel dostluklar kuruyorlar. Bundan daha da iyisini elde etmek için hep birlikte bir gayretimiz olmalı. Bu alanın daha kalıcı olması için, eksiklerini giderip Türkiye’ye örnek olabilecek bir yer haline getirmek hedefinde olmalıyız. Alanımız yol kenarında bulunduğu için ulaşımı kolay ve merkezlere yakınlığı da büyük avantaj sağlıyor. İnşallah merkezi yönetim, yerel yönetim ve sivil toplum kuruluşlarımızın işbirliğinde burayı daha etkili kullanmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Kamp alanındaki misafirlerle bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, daha sonra alandan ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu