Vali Nayir, Söğütlü ve Ferizli ilçelerini ziyaret etti

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Söğütlü ve Ferizli ilçelerini ziyaret etti.

Söğütlü ilçesinde Kaymakam Esengül Korkmaz Çiçekli tarafından karşılanan Vali Ahmet Hamdi Nayir, ilçenin genel durumu ve yapılan çalışmalar hakkında brifing aldıktan sonra İlçe İdare Şube Başkanları ile de toplantıda bir araya geldi.

Söğütlü’deki temasların ardından Ferizli ilçesine geçen Vali Ahmet Hamdi Nayir, iade-i ziyarette bulunduğu Kaymakamlıkta Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü, Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ve İlçe İdare Şube Müdürleri ile bir tanışma toplantısı gerçekleştirdi. İlçedeki çalışmalar ve projeler hakkında bilgiler de alan Vali Nayir, herkese görevlerinde başarılar dilediğini ifade etti.

“DEVLETİ TEMSİL YÜKÜMLÜLÜĞÜMÜZ VAR”

İlçelerde yaptığı toplantılarda kamu hizmetlerinin en temel öğelerinden İl ve İlçe İdare Şube Başkanlarını tanımak, tanışmak adına ziyaretler gerçekleştirdiklerini ve ilimizi hak ettiği yere taşımak için ortaklaşa gayret göstereceklerini belirten Vali Nayir, “Kütüphanedeki memurumuz ile bir şube müdürünün görevleri farklı olsa da, devleti temsil etme yükümlülüklerinde bir fark yoktur. Bir kamu personelimizin işini isteyerek ve severek yapması, hem bulunduğu kuruma hem de hizmet ettiği kente büyük fayda sağlayacaktır. Bizim amacımız da, devletin gülen yüzünü yansıtmanın yanı sıra, personelimizin de işini huzurlu bir şekilde benimseyerek yapmasına yardımcı olmaktır. İlimize, ilçelerimize ve kutsal saydığımız devletimize faydalı olmak için büyük gayret göstermemiz gerekiyor.

“BAŞARI İÇİN İŞBİRLİĞİ GEREKLİDİR”

Kentin tüm ortak paydaları ile işbirliği içerisinde çalışacağız, ancak önce kendi aramızda birliktelik ile koordinasyonu sağlamamız gerekmektedir. Başarının şartı; işbirliği ve birlik, beraberlikten geçiyor. Dertlerimiz ile sıkıntılarımız ortak olduğu gibi, başarılarımız ve sorumluluklarımız da ortak olmalıdır. ‘Mahkeme kadıya mülk değildir.’ Benden önce bu mevkide birçok Valimiz ilimize hizmet etti, benden sonra da yine buralarda görev yapacak kişiler gelecektir. Sizlerin de bulunduğu mevkilerde sizden önce birileri vardı, sizden sonra da yeni kişiler gelecektir. Önemli olan tevdi edilen görev ve sorumlulukları en güzel şekilde yerine getirmeye gayret etmektir. O zaman gönül rahatlığı ile bu mevkileri devredebilir ve arkada hoş bir seda bırakmış oluruz.

“İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN”

Toplum ailesinin içerisinde yer alan vatandaşlarımıza hizmet ederken empati kavramını kullanmamız bizlere yol gösterecektir. Biz ya da ailemizden birisi bir devlet dairesine gittiğinde nasıl davranılmasını istiyorsak, gelen vatandaşlarımıza da aynı şekilde davranmalıyız ki, ortada sorun diye bir şey kalmasın. Çözüm odaklı çalışmak bizleri er geç başarıya ulaştıracaktır.

Kamu görevlilerinin her biri devletin kıymetli temsilcileridir, bununla birlikte devletin de milletsiz olamayacağını çok iyi biliyoruz. ‘İnsanı yaşat ki, devlet yaşasın’ felsefesinin en güzel örneklerini vermek için gayret içerisinde olmalıyız. Ancak usule aykırı, mevzuatın öngörmediği talepler için karşımızdaki muhatabımıza bunun neden olmadığını ve nasıl olması gerektiğini iyice anlatmamız da, bizim en önemli görevlerimiz arasındadır. Devletin kapısına gelen kim olursa olsun, dinlenmeden ve bilgilendirilmeden gönderilmemelidir” dedi.

Toplantılar sonrası Kaymakamlık binasını gezerek personellere görevlerinde başarılar dileyen Vali Nayir, birimlerde bulunan vatandaşlarla da bir süre sohbet etti.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x