Vali Nayir Söğütlü İlkokulunu Ziyaret Etti

#ferizlide.com

Her hafta farklı ilçelerdeki bir okulu ziyaret ederek öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu hafta da Söğütlü İlkokulunu ziyaret etti.

Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkanı Hüseyin Genç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ergüven Aslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı’nın da eşlik ettiği ziyarette Vali Ahmet Hamdi Nayir, sınıfları gezerek derslere de katıldı.

İlgili Makaleler

Vali Ahmet Hamdi Nayir’e okul hakkında bilgiler veren Okul Müdürü Musa Şener, okulun geçmişinin 1946 yılına dayandığını, 1994 yılında yeniden inşa edildiğini, 17 Ağustos 1999 depreminden sonra yapılan revizyon ile bugünkü halini aldığını ifade etti.

“ÖĞRENCİLERLE RENKLİ BİR DİYALOG GERÇEKLEŞTİRDİ”

İlk olarak 1. Sınıf öğretmenine iyi dersler dileğinde bulunarak bir süre sohbet eden ve öğrencilerin durumu ile işlenen konular hakkında bilgiler alan Vali Nayir, harfleri ve sayıları öğrenip öğrenmedikleri, ziyarete gelen kişileri tanıyıp tanımadıkları ile ilgili sorulara verilen cevaplar karşısında öğrencilerle renkli bir diyalog da gerçekleştirdi. Çocuklarla yakından ilgilenerek geleceğin Valileri, Kaymakamları, Belediye Başkanları olacaklarını ama her şeyden önce iyi bir insan olmaları gerektiğini belirterek, anne ve babaları, öğretmenleri gibi onları çok sevdiklerini, büyüklerin kendilerinden birbirlerini sevmelerini, derslerine iyi çalışmalarını, saygılı olmalarını, ülkesini ve vatanını seven bireyler olmalarını istediklerini ifade etti.

“BEETHOVEN’UN 9. SENFONİSİNİ ÇALDILAR”

2. Sınıfta Müzik dersine katılan ve çocukların bu konuda bayağı başarılı olduklarını duyan Vali Ahmet Hamdi Nayir, onlardan Beethoven’un 9. Senfonisini dinledikten sonra alkışlayarak öğretmen ve öğrencileri tebrik etti. Sınıf düzenini çok beğendiğini de ifade eden Vali Nayir, geleceğin sanatçılarının buradan yetişeceğine inandığını belirtti.

“TRAFİKTE KARŞILIKLI SAYGI EN ÖNEMLİ ŞEYDİR”

4. Sınıf Trafik dersine katılarak, trafikteki en önemli şeyin karşılıklı saygı olduğunu ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, öğrencilere Söğütlü’de bu konuda yaşadıkları sorunlara dair düşüncelerini sordu. Yayalara geçiş hakkı tanınmadığı konusundan bahseden bir öğrenciye, 2019 yılının ‘Yaya öncelikli trafik yılı’ olarak ilan edildiğini belirten Vali Ahmet Hamdi Nayir, trafikte dikkat edilmesi gereken konular hakkında da çocuklara öğütler verirken trafik kurallarını şimdiden öğrenmelerinde fayda olduğunu ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu