Vali Nayir Söğütlü 3. OSB Arıtma Tesisini inceledi

3. OSB Müfreze Hizmet Binasının açılışını yapmak üzere Söğütlü İlçesine giden Vali Ahmet Hamdi Nayir, OSB yönetim Kurulu Toplantısına katılarak Kalibre Alüminyum Fabrikası ile Atıksı Arıtma Tesisinde incelemelerde bulundu.

“Açılış ve Araç Hibe Töreni Düzenlendi”

Vali Ahmet Hamdi Nayir ilçede ilk olarak, 3. Organize Sanayi Bölgesinde hizmete giren Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Müfreze açılış töreni ile OSB yönetimince Büyükşehir Belediyesine hibe edilen İtfaiye Köpük Sıkma Aracı teslim törenine katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törene Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Söğütlü Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ayhan Orhan Arancı, 3. OSB Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Güneş, Söğütlü belediyesi yetkilileri, siyasi partilerin ilçe başkanları, OSB yönetim kurulu üyeleri ve davetliler katıldı.

“İtfaiyecilerimiz Canlarını Ortaya Koyuyorlar”

Belediyelerimiz bünyesindeki İtfaiye ekiplerinin büyük bir özveriyle eğitimlerini aldıklarını, fedakârlıklarını gösterdiklerini görüyoruz. Büyük bir gayret içerisindeki İtfaiyecilerimiz, halkımızın, sanayicimizin ve tüm vatandaşlarımızın bu konuda ihtiyacını karşılamak adına çalışmalar yapıp, günü geldiğinde hayatları pahasına hizmet veriyorlar.

Bu tören vesilesi ile İtfaiye Teşkilatımızın görevleri başında vermiş oldukları tüm Şehitlerimizi saygıyla, rahmetle anmak istiyorum. Teşkilat çalışanlarımıza kazasız, belasız, aileleriyle huzurlu bir hayat diliyorum. Bu önemli hizmet binasında emeği geçen Büyükşehir belediyemize, belediye ile işbirliği yapan OSB yönetimimize, protokol imzalayan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

“OSB Yönetim Kurulu Toplantısı Yapıldı”

Konuşmaların ardından Vali Ahmet Hamdi Nayir, protokol üyeleri ve iş adamları ile birlikte İtfaiye Müfrezesinin açılış kurdelesini kesip hibe edilen İtfaiye aracı hakkında bilgiler aldıktan sonra, yapılan çalışmalar ve faaliyetlerin ele alındığı 3. OSB Yönetim Kurulu Toplantısına da başkanlık etti.

“Fabrika Gezisi Sonrası Arıtma Tesisinde İncelemelerde Bulundu”

Toplantı bitiminde sanayi kuruluşları ziyaretleri kapsamında Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ile birlikte OSB içerisinde bulunan Kalibre Alüminyum Fabrikasına geçen Vali Ahmet Hamdi Nayir, fabrikanın üretim tesislerini gezip yetkililerden bilgiler aldı. Son olarak Söğütlü 3 OSB’nin Evsel ve Endüstriyel Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunan Vali Nayir, tesisteki laboratuvarı da gezdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu