Vali Nayir Polis Haftası Etkinliklerine Katıldı

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Türk Polis Teşkilatının 174. yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen açık hava piknik etkinliğine katıldı.

Polis Haftası kapsamında Şehit aileleri, Gaziler ve emekli olan teşkilat mensupları ile aileleri onuruna Arifiye Gölbaşı Parkta düzenlenen etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Emniyet Müdürlüğü mensupları ve aileleri katıldı.

“Biz Büyük Bir Aileyiz” Tüm Şehitlerimiz anısına Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda bir konuşma yapan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, “174. yaşını kutlayan Emniyet Teşkilatı mensupları olarak, namusların bekçisi olmaya, canları korumaya, devletimizin bütünlüğünü, milletimizin beraberliğini, vatanımızın bölünmezliğini sağlamak için her zaman olduğu gibi dimdik ayaktayız. Büyük bir ağaç olarak bu teşkilatın kökünde Şehitlerimiz var, dallarında, filizlerinde ve yapraklarında meslektaşlarımız var.

Ayrıca bu ağacı bekleyen aslanlar, kartallar var. Bu aslanlar, terörle mücadelede gözlerini kırpmadan vatan, millet uğruna canlarını seve seve feda ettiler. Bu kartallar, şimdi Afrin’de, Suriye’de, Kuzey Irak’ta devletimizin bekası için görev yapıyorlar. Biz de Şehitlerimizden aldığımız emaneti ilelebet koruyacağımızın sözünü veriyoruz. Tüm Şehitlerimize büyük bir minnet borcumuz var ve onları saygıyla, rahmetle, minnetle yâd ediyoruz.

“Emniyet Teşkilatının Kapısı Kapanmaz” 365 gün 24 saat kapanmayan iki kapı vardır, birisi Hastanelerin kapısı, ikincisi Emniyet teşkilatının kapısıdır. Bizler bu kutsal görevi icra ederken, ailelerimiz de cefakârca bizlerle birlikte bu görevin bir parçası oluyorlar. Ailelerimize, çocuklarımıza ve bizlere destek olan yakınlarımıza fedakârlıkları için teşekkür ediyoruz. Onların da morale ve motivasyona ihtiyacı olduğu için, böyle bir organizasyon düzenleme ihtiyacı duyduk” dedi.

“Bu Tür Etkinlikler Çok Önemli” Birliğe, beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa, moral ve motivasyona ihtiyacımız olduğu bugünlerde bu tür etkinliklerin yapılmasını son derece önemsediğini ifade eden Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, “15 Temmuz darbe girişiminden en çok etkilenen Emniyet teşkilatımız ile Adli teşkilatımız oldu. Ancak o süreçte Emniyet teşkilatımızdaki arkadaşlarımız ile birlikte hiçbir asayiş ve güvenlik zafiyeti oluşmaması için gece-gündüz demeden, günlerce sabahladığımızı biliyorum. O günlerde olduğu gibi şimdi de Emniyet teşkilatımızda görev alan arkadaşlarımızın büyük gayreti, özverisi çok önem arz ediyor. Ayrıca teşkilat mensuplarına ailelerinin verdiği desteğin anlamı da çok özeldir. Mesai mefhumu gözetmeden canla-başla görev yapan Emniyet mensuplarımıza ve çok değerli ailelerine ayrı ayrı teşekkür ederken, teşkilatımızın 174. kuruluş yıldönümünü de canı gönülden kutluyorum” dedi.

“Kolluk Kuvvetlerimizin Kıymetini Bilmeliyiz” 174 yılık köklü bir geleneğe sahip olan Emniyet teşkilatımızın gurur dolu bir geçmişi ile başarılı hizmetlerini hepimizin yakından gördüğünü ve bildiğini söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Öncelikle Şehit ailelerimiz, Gazilerimiz, teşkilat mensubu arkadaşlarımız ve aileleri ile birlikte bu ortamı paylaşmaktan dolayı memnuniyet duyduğumu ifade etmek istiyorum. İnsan toplumsal bir varlıktır ve tek başına yaşamak insan için değildir.

Toplu olarak yaşamanın da bir bedeli olduğu gibi, mutlaka bir düzene ve disipline ihtiyaç vardır. Devlet olgusu zaten buradan ortaya çıkmıştır. İnsan toplu olarak yaşamaya başlayınca, asayiş ve adalet hizmetleri en belirgin hizmetler olarak kendisini göstermektedir. Devletin en temel birimlerinden olan Emniyet ve Jandarma teşkilatlarımız, hem asayişin sağlanmasında hem de adaletin temininde önemli görevler üstlenmişlerdir. Asayiş ve adalet her devletin, her ferdin ihtiyaç duyduğu en önemli hizmetlerdendir.

Can pahasına yapılan bu görevin millet olarak, fert olarak kıymetini biliyoruz. Bu uğurda canlarını feda eden Şehitlerimizi rahmetle, Gazilerimizi ve emeklilerimizi minnetle anıyoruz. “10 Nisan Haftaları Farkındalık Oluşturmalı” 10 Nisan haftalarının, bu konuda farkındalık oluşması bakımından önemli bir yer tutması gerekmektedir. Bu hizmetlerde emeği geçenleri takdir etmemiz, desteklememiz, aileleri ile birlikte yapılan fedakârlıkların kıymetini ifade etmemiz lazım. İşte buradaki birlik ve beraberlik de bizim gurumuz, onurumuzdur. Bu güzel vatan toprağında gerçekleştirdiğimiz etkinlikteki birlikteliğimiz, daha önemli hizmetler yapabileceğimizin bir işareti, yapılan bütün çalışmalarda, verilen bütün görevlerde başarılı olacağımızın bir göstergesidir. Bu güzel etkinlikte emeği geçen, buradaki birlik ve beraberliğimizi oluşturan herkesi tebrik ederken, katılanlara da teşekkür ediyorum” dedi.

Aileleri ile birlikte piknik yapan teşkilat mensupları arasında farklı yarışmaların düzenlendiği etkinliklerde, çocuklara yönelik de değişik aktiviteler yer aldı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x