Vali Nayir; “Öncelik Doğumevinde”

#ferizlide.com

Şehirdeki basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Ahmet Hamdi Nayir, bir türlü bitmeyen doğumevi (Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi) için önemli açıklamalar yaptı.
Vali Ahmet Hamdi Nayir, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle il genelinde görev yapan ulusal ve yerel basın kuruluşu çalışanlarıylaElegante Restaurant’ta bir araya geldi.
“ORTAK PAYDAMIZ SAKARYA” 
Basın mensuplarının gününü kutlayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Sakarya’nın adını güzel haberlerle duyurmamız gerekiyor. Sorumlulukları beraber paylaşıyoruz. Sizler bizim aynamızsınız. Yürüttüğümüz çalışmaları sizlerle görüyoruz. Gazetecilik önemli bir görev, bir eğitim görevi. Bir okul gibi halkı bilgilendiren, eksik tarafları gösteren bir görev. Ortak paydamız da Sakaryamız. Yapılacak herşeyde biz tekliflere açığız. Sizlerle çalışmaktan da gurur duyuyoruz” dedi.
“SAKARYA’NIN GELECEK HARİTASI” 
​İlimiz için açıklamalarda bulunan Vali Nayir, “İlçemizin birimlerini tanımaya çalışıyorum. 2 ay şuan için belki yeterli olmadı anlamak için. Sakarya bir çok konuda öne çıkmaya aday bir il. Tarım ve turizm sanayisiyle birlikte. Üniversite ve SATSO ile birlikte Sakarya’nın geleceğini planlamamız lazım. Hangi konuda kapasitemiz var kabiliyetimiz var sürece ihtiyacımız var. Üniversite öncülüğünde Sakarya’nın gelecek haritasını çıkarıp hangi bölgelerde hangi konulara ağırlık vereceğimizi görelim diyoruz” ifadelerini kullandı.
“İLK SIRA DOĞUMEVİ”            
Tamamlanamayan Doğumevi içinde açıklamada bulunan Vali Nayir, “Sağlık birinci husus. Personel ve uygun alanlarda aynı şekilde. Doğumevi Hastanesi’nde sıkıntı yaşamamız ama teslim sürecine devam ediyoruz. 2019 yılında ödenek sıkıntısı var. Bunu aşıp bu konuda ilk sırayı Doğumevi Hastanesine ayıracağız. Oradaki ihale süreci olarak inşaat takvine devam edeceğiz. Temel sorunları not alıyorum ama şuan paylaşım yapmam zor” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu