Vali Nayir Ödül Törenine Katıldı

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, ‘20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü’ kapsamında Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Çocuk Hakları: Çocuk İşçiliğinin Önlenmesi’ temalı el çizimi afiş tasarımı yarışmasında dereceye girenlere ödüllerini dağıttı.

Ödül töreni öncesi Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğündeki birimleri ziyaret ederek kurumun faaliyetleri ve çalışmaları hakkında bilgiler alan Vali Nayir, yarışmada dereceye giren eserleri inceledikten sonra törenin yapıldığı salona geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Musa Zor, öğretmen ve öğrencilerin de katıldığı ödül töreni, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Törende Çocuk Hakları İl Yetişkin Temsilcisi ile Çocuk Hakları Komitesi Çocuk Temsilcisi tarafından çocuk hakları ve çocuk işçiliğine ilişkin sunumlar yapılırken, yarışmaya katılan öğrencilerin tasarım ve resimleri de slayt eşliğinde izlettirildi.

“Çocuk İşçiliği ile Mücadele Yılı” olarak ilan edilen 2018 yılında, gerek gençlerimiz arasında gerekse toplumuz nezdinde duyarlılığın arttırılmasının amaçlandığı yarışmada dereceye giren lise öğrencilerine ödüllerini dağıtan Vali Nayir, “Önemli bir konunun farkındalığını oluşturmak için düzenlenen törene katılan bütün öğrencilerimiz, bir takdiri ve bir tebriki hak ediyorlar. Yarışmalarda birinci, ikinci, üçüncüyü seçmek adettendir, ancak buraya kadar gelen bütün öğrencilerimiz bizim gözümüzde başarıda pay sahibidir.

Çocuklarımız bizim en kıymetlilerimiz, emek verilmesi gereken ancak emeğinden istifade edilmemesi gereken varlıklarımızdır. Hazırlamış olduğunuz afişlerde, çocuklar oyunlar oynayıp eğitimleriyle ilgilenmeli diye çok güzel ifadeler kullanmışsınız. Yani çocukların emeğinden istifade etmek için çalıştırılması kadar garip bir şey yok demek istiyorsunuz ki, bu da önemli bir mesajdır.

Ülke olarak bu konuda Birleşmiş Milletler Sözleşmesine imza atmışız. Ona varana dek tarihimizde ve kültürümüzde çocuk haklarıyla ilgili olarak çok güzel örnekler bulunmaktadır. Biz de tam da burada ve bu konuda şuan farkındalık oluşturuyoruz.

 İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü arasındaki işbirliğinden dolayı iki kurumumuzu tebrik ederken, çok güzel bir farkındalık ortaya koyan Çocuk Hakları Komitesindeki arkadaşlarımı da canı gönülden kutluyorum” dedi.

Törenin sonunda öğrencilerle bir süre sohbet ederek derslerinde de başarılar dileyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, yarışmaya katılanlarla birlikte hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Yayına Veren:Hatice Kübra Ersöz

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x