Vali Nayir Kurum Ziyaretlerine Devam Ediyor

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, kurum ve kuruluşları daha yakından tanımak için sürdürdüğü ziyaretlerine İl Göç İdaresi ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlükleri ile devam etti.

Vali Yardımcısı Mehmet Fatih Çiçekli’nin de eşlik ettiği ziyarette Karaman Mahallesinde bulunan İl Göç İdaresi Müdürlüğüne uğrayan Vali Ahmet Hamdi Nayir, Müdür Vekili Hülya Korkut’tan çalışmalar ile ilgili brifing aldı.

Sakarya’ya yapılan göçler ve yabancı uyruklularla ilgili işlemler hakkında veriler de aktaran Müdür Korkut, ziyaretten onur duyduklarını da ifade etti.

Yabancı uyruklu kişilerin tüm işlemleri ile ilgilenen kurumda birimleri de gezerek çalışmaları yerinde inceleyen Vali Nayir, işlem için sırasında bekleyen çocuklarla da yakından ilgilendi.

Daha sonra tüm ihbar ve acil çağrıların tek elden koordine edilmesi amacıyla hizmet veren 112 Acil Çağrı Merkezi ile acil durumlarda güvenlik hizmetlerinin etkin biçimde yürütülmesi için kurulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezinde (GAMER) incelemelerde bulunan Vali Nayir, hizmet merkezindeki diğer birimleri de ziyaret etti.

Vali Nayir ziyaret kapsamında 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Abdullah Lütfi Diriarın ve GAMER Sorumluları İsmail Dilaver ve Rıdvan Ayaz’dan çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Acil Çağrı Merkezi ile GAMER’in 7 gün 24 saat hizmet verdiğini ifade eden Vali Nayir, kurumlar arasında işbirliği ile koordinasyonun daha hızlı ve etkin sağlanması amacıyla birçok acil çağrı hatlarının birleştirilmesinin erken müdahale açısından çok önemli olduğunu belirtti.

İnsanlarımızın yalnızca aciliyet gerektiren durumlarda bu birimleri araması gerektiğine işaret eden Vali Nayir, hayati önem taşıyan konularda görev yapan bu birimlerin boş yere ve asılsız ihbarlarla meşgul edilmesinin gerçek anlamda yardıma ihtiyacı olan kişilere büyük zarar verdiğini de sözlerine ekledi.

Her iki kurumun da önemli görevler üstlendiğini ifade eden Vali Nayir, tüm birim personellerine de başarılar diledi.

yayına veren: Hatice Kübra

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x