Vali Nayir İHH’nın Yetim Dayanışma Programına Katıldı

#ferizlide.com

Vali Ahmet Hamdi Nayir, İHH İnsani Yardım Derneği Sakarya Şubesi tarafından Yetim Dayanışma Günleri kapsamında “Yetim Gülerse Dünya Güler” sloganıyla düzenlenen kahvaltı programına katıldı.

Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ile İHH Sakarya Şube yöneticilerinin de katıldığı program, Serdivan İlçesinde bir Restoranda düzenlendi.

İHH’nın Türkiye’de ve tüm dünyada çeşitli faaliyetlerle organize ettiği Yetim Dayanışma Günleri kapsamında bugün de yetimlerle kahvaltıda bir araya geldiklerini belirten Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Engin Sezer, programa teşriflerinden ve kendilerine verdikleri desteklerden dolayı Sayın Valimize de teşekkür ettiklerini ifade etti.

“ANADOLU MEDENİYETİ MERHAMETLE TARİF EDİLİR”

Bereketli bir kahvaltı ortamında mazlum coğrafyanın yetimleri ve dernek yöneticileriyle bir arada olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Bana Anadolu’daki 1000 yıllık medeniyeti bir kelimeyle tarif et deseler, en uygun kelimenin merhamet olduğunu düşünürüm. Biz Anadolu’da bir merhamet medeniyeti kurmuşuz. Bu medeniyet yalnızca kendi insanımıza değil bütün insanlığa, hatta bitkilere ve hayvanlara da şamil bir medeniyet olmuştur. Bu coğrafyada bulunduğumuz süre içerisinde her başı sıkışanı kabul eden bir medeniyet, merhametini yalnızca kendi milletiyle değil, bütün insanlıkla paylaşan bir medeniyet olmuştur.

“BU ETKİNLİKLER DÜNYA BARIŞI İÇİN DE ÖNEMLİ”

Bugün burada gördüğümüz manzara, tam da bu medeniyeti anlatmaktadır. Çok değişik yerlerden, değişik şartlardan gelen kişileri aynı çatı altında, aynı kahvaltıda buluşturabilmek önemli bir meziyettir. İnanıyorum ki böylesi etkinlikler, hem kalpleri birbirine yaklaştıracak hem de dünyanın ihtiyaç duyduğu barışı, dayanışmayı, yardımlaşmayı sağlayacak bir ortam oluşturacaktır. Bu etkinlik aynı zamanda İHH’nın dünyada yapmış olduğu büyük organizasyonlar içerisinde İlimize bakan cepheden bir penceredir. İHH, dünyanın değişik yerlerinde yetimhaneleriyle ve hastaneleriyle de insanlığa büyük hizmetler yapmaktadır. Buradaki arkadaşlarımızın, Sakarya’mıza yakışır bir tarzda, Sakarya’mızı temsil eden bir tarzda bu hizmetler için gerekli fedakârlıkları yaptıklarına inanıyoruz. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Masaları tek tek gezerek çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, yetimlerle kendilerini aynı sofrada buluşturan ve onların yüzüne bir nebze de olsa gülümseme katan bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu