Vali Geyve’yi Turladı

ferizlide.com

Müze-Alifuatpaşa Köprüsü-Yöresel Ürünler Üretim Merkezi-Üzüm bağları…

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu il müdürleriyle birlikte Geyve’ye çıkarma yaptı. Kaymakam ve belediye başkanı ile ilçeyi gezen Vali Balkanlıoğlu tarihi yerleri ve meyve bahçelerini gezdi.

Sakarya Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Fatih Taya, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Cengiz Yiğit, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Erdemir’in de yer aldığı bir heyetle Geyve’ye çıkarma yaptı. Geyve Kaymakamı İlyas Memiş, Belediye Başkanı Murat Kaya tarafından karşılanan Vali Balkanlıoğlu tarihi ve turistik mekanların yanı sıra üzüm bağları ve meyve bahçelerini gezdi.

Vali Balkanlıoğlu ve beraberindekilerin ilk durağı vatandaşlara daha konforlu hizmet sunmak için yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaat alanı oldu. Ardından Sakarya Nehri’nde gondolların yüzeceği rekreasyon proje alanına giden heyet Tarihi Alifuatpaşa Köprüsü’nde mola verdi. Belediye çay bahçesinde bilgiler alan Vali Balkanlıoğlu sosyal medya hesabından sürekli canlı yayın yaptı. Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya’nın sunum yaptığı program Milli Mücadelenin Kahraman Komutanlarından, Ali Fuat Cebesoy’un adını taşıyan müzeye geçildi. Kuvayi Milliye ruhunu içerisinde barındıran müze ziyaretinin ardından heyet ilçe ekonomisine, kadın istihdamına ve şehrin tanıtımına büyük katkı sunacak Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ne geçildi.

ÜLKEDE TEK

Vali Balkanlıoğlu ve beraberindekiler Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi’ni ziyaret ederek Belediye Başkanı Murat Kaya’dan bilgi aldı. Başkan Kaya “ İlimiz ve ilçemizin tanıtımına katkı sağlayacak olan Geyve Yöresel Ürünler Üretim Merkezi, ülkemizde örnek olacak projelerden bir tanesi. Yöre halkının üretime katılması ile tamamen doğal ürünlerin yer alacağı merkez, özellikle kadın istihdamına ciddi katkılar sunacak. Üretim Merkezimiz aynı zamanda sosyal bir döngünün en önemli çarkı olacak. Burada kadınlarımız üretecek, elde edilen gelirle imkanı olmayan gençlerimizin düğünü, evsizlerimize yuva kuracağız. Yetim ve öksüz çocuklarımıza harçlık vereceğiz” dedi. Vali Balkanlıoğlu ilçeyle entegre tesisi ve sosyal döngüyü çok beğendiğini ifade ederek Başkan Kaya ve ekibine teşekkür etti.

BAĞLARI GEZDİ, MEYVE TOPLADI

Vali İrfan Balkanlıoğlu üretim merkezinin ardından verimli topraklarıyla sebze-meyve ambarı ilçede ki üzüm bağlarını ve meyve bahçelerini de gezdi. Geyve Umurbey Köyü Muhtarı Osman Önal’ın üzüm bağlarını ve meyve bahçelerini ziyaret eden Balkanlıoğlu yine canlı yaparak üreticiden ürünlerin tanıtımını ve pazarlaması hakkında bilgiler aldı. Ürün çeşitliliği, pazarlama konularında bilgiler alan Balkanlıoğlu ilçede ziyaret ettiği her mekandan canlı yayın yaparak tanıtımına katkı vermeye çalıştı.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x