Uyuşturucu ile Topyekûn Mücadelemiz Devam Edecek

Valimiz Sayın Çetin Oktay Kaldırım, Akyazı ilçesinde gerçekleştirilen “Asayiş ve Uyuşturucu ile Mücadele Toplantısına” başkanlık etti.

“Asayiş ve Uyuşturucu ile Mücadele Masaya Yatırıldı”

Akyazı İlçe Kaymakamlığı Toplantı Salonunda yapılan ve Akyazı Kaymakam Vekili Halil İbrahim Acır, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Aydın Kutlu, Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, İlçe Emniyet Müdür Vekili, İlçe Jandarma Komutanı ve ilgili birim yöneticilerinin katıldığı toplantıda, ilçedeki asayiş ve genel durum ile uyuşturucu ile mücadelede kapsamında yapılan çalışmalar, planlanan faaliyetler ve projeler ele alındı.

“Uyuşturucu ile Mücadele Terör Örgütüyle Mücadele Kadar Önemli”

Sakarya’nın özellikle son dönemlerde gerek turizm gerekse sanayi ve ticaret hareketliliği bakımından ülkemizin gözbebeği şehirlerinden biri haline geldiği ve dolayısıyla şehrimizin güvenli ve huzurlu olması için, hem asayiş anlamında hem de uyuşturucu vb. suçlarla mücadele konusunda çok hassas davrandıklarını ve titiz çalışmalar yaptıklarını belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Son dönemlerde yapılan çalışmalar ve operasyonlarla şehir olarak, güven ve huzur ortamı açısından son derece iyi duruma geldik, özellikle uyuşturucu ve organize suçlarla mücadelede sahaya iyi basıyoruz ve mücadeleye kararlılıkla devam edeceğiz. Özellikle uyuşturucu ile mücadelede adeta bir terör örgütüyle mücadele etme konsepti ve anlayışıyla hareket ederek toplumun bütün kesimleriyle; devlet kurumlarımızla ve ildeki aktörlerimizle birlikte her türlü imkânı seferber etmiş durumdayız. Bir teröriste nasıl muamele ediliyor ve yaklaşılıyorsa, aynı şekilde bu konuya da hassas ve kararlı bir şekilde yaklaşıyoruz. Zaten son dönemlerde hem ülkemizde hem de İlimizde güvenlik güçlerimiz, çok başarılı operasyonlara imza atmaya devam ediyorlar. Bu konuda verdiğimiz mücadelemiz de, gözbebeğimiz gençlerimizin ve çocuklarımızın hayatını karartmak isteyen zehir tacirlerine vurulan çok büyük bir darbe niteliği taşıyor.

“Yaptığımız Birçok Operasyonla Zehir Tacirlerine Göz Açtırmıyoruz”

Asayiş çalışmalarının doğru zamanda, doğru yerde ve sahaya basarak yapılması, koordinasyonun doğru ve etkin tesis edilmesi ile uyuşturucu gibi insan hayatını her anlamda olumsuz etkileyen maddelerin nakli ve ticareti de büyük ölçüde engellenebiliyor. Bu anlayışla İlimizde güvenlik güçlerimiz ile birlikte zehir tacirlerine göz açtırmamaya kararlıyız ve mücadeleye etkin bir şekilde devam edeceğiz. Bizler hem Emniyet hem de Jandarma teşkilatlarımız ile birlikte suçu önleme noktasında büyük bir gayret sarf ediyoruz. Her zaman olduğu gibi bugün de yarın da aynı hassasiyetle zehir tacirlerine İlimizde geçit vermemeye kararlıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu