Üstün Eski Partisine Veryansın etti

#ferizlide.com: Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, uzun zaman sonra Sakarya basınıyla buluştu. Üstün, Sakarya'da başlamayan projeler için iktidara verdi veriştirdi...

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün, uzun zaman sonra Sakarya basınının karşısına çıktı. Partisinin Sakarya İl Başkanının belirlenmesi için yapılan istişare toplantısı öncesi basına açıklama yapan Üstün, eski partisine projeler üzerinden sert eleştirilerde bulundu. 

Eski AKP Sakarya Milletvekili olan ve bir dönem de Genel Başkan Yardımcılığı yapan Ayhan Sefer Üstün, gazetemiz muhabiri Serkan Ok‘un “Sakarya İl Başkanlığı kurulduktan sonra nasıl bir politika izleyeceksiniz” sorusuna; “Sakarya’nın temel sorunları var. Önceden başlamış ancak anlamsız şekilde durdurulmuş projeler var. Bunları gündeme getireceğiz” dedi. 
Üstün, projeler üzerinden devam ettiği açıklamasında şu ifadeleri kulland

ı: 
KARASU DEMİRYOLU 
“Bunlardan bir tanesi Karasu demiryolu. Tam bir -tırnak içinde- batık. Bunu Milletvekilliğimiz sırasında da kovalamış, üstünde durmuştuk. İş Sayıştay’a kadar gitmişti. Orada araştırılması gereken bir durum var. Bir defa bunu masaya yatıracağız.

BİN YATAKLI HASTANE
Bunun dışında projelerini yaptığımız ve ayrılırken ilgili birimlere teslim ettiğimiz önemli projeler var. Bunlardan bir tanesi bin yataklı hastane. Biz ayrılmadan önce arsasını ayırmıştık. Belediye meclislerinde bütün planlarını yaptık. Ankara’da da Yüksek Planlama Kurulunun önüne kadar gelmişti. Ancak orada bu proje Yüksek Planlama Kurulu başkanının inisiyatifiyle onaylanmadı. Başında kim olduğunu da biliyorsunuz. Bin yataklı hastanenin yapılması için de ısrarla hükümetin üstüne gideceğiz. 

YENİ ADLİYE BİNASI 
Yine bütün altyapısını tamamladığımız yeni adliye binası… Yaklaşık 45 dönümlük bir arsayı AFAD’dan aldık. Büyük ve modern bir bina için mimari projesini de Büyükşehir Belediyesine çizdirmiş idik. O da unutturulmak isteniyor iktidar tarafından. Bunun da takipçisi olacağız.”

Ayhan Sefer Üstün’ün başka projeler hakkındaki eleştirilerini ve açıklamalarının tamamını Pazartesi günü Sakarya Yenihaber Gazetesi’nde okuyabilirsiniz… 

Gelecek Partisi Sakarya istişare Toplantısı Yapıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu