Ülkücüler Çark Caddesi’de ‘Andımız’ okundu.

#ferizlide.com

Sakarya Ülkü Ocakları, Danıştay tarafından alınan ‘Andımız’ kararı sonrasında Adapazarı Çark Caddesi’nde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması sonunda katılımcılarla beraber hep bir ağızdan ‘Andımız’ okundu.

Danıştay’ın ‘Andımız’ kararı sonrasında  Sakarya Ülkü Ocakları tarafından Adapazarı Çark Caddesi’nde

basın açıklaması düzenlendi.

Düzenlenen basın açıklamasına, MHP Milletvekili Levent Bülbül, MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, MHP İl Kadın Kolları Başkanı Leyla Tankal ve çok sayıda ülkücü katıldı.

Grup adına açıklamayı okuyan Soyhan Sofuoğlu, “Danıştay tarafından andımızın tekraren okutulmasına yönelik karar bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Lakin bu karar Türk düşmanlarını çılgına çevirmiş, adeta kuduz köpek gibi salyalarını akıtmalarına vesile olmuştur. Milli şuurumuzu gençlerin üzerinde pekiştiren andımızın neresi sizlere batmıştır? Ne var andımızda, neresi sinirlerinizi bozuyor, neyi vicdanlarınızı bulandırıyor? Türk’üm demek suç mu? Doğruyum demek yanlış mı? Çalışkan olmak gaflet mi? Eğer andımıza cephe alanlar kripto damarın failleri değilse merakla soruyoruz dertleri nedir? Bu hazımsızlık niyedir? Bu ülkenin adı Türkiye Cumhuriyeti, üzerinde yaşayan millet ise Türk’tür.” dedi.

Sofuoğlu ayrıca, “Andımızın Danıştay tarafından tekrar okullarımızda okutulması kararı içimizdeki krito Fetöcüleri rahatsız etmiştir. Başta malum sendikanın genel başkanı olmak üzere siyasetteki fetö uzantıları çıldırmışcasına etrafa salyalarını akıtmaya devam etmektedir. Türk’üm, doğruyum, çalışkanım ifadelerinden rahatsız olanlar ya Türk değildirler, ya da kripto Fetöcülerdir. Bunların zihniyetleri bozulmuş. Türk düşmanlıkları artık çılgına çevirmiştir. Milli şuuru çocuklarmıza aktarmanın neresi yanlıştır? Bu düpedüz artık içinde saklanması mümkün olmayan Türk düşmanlığının açığa vuruşudur. Bu millet sizden öncekileri bertaraf ettiği gibi sizleri de hiç şüphesiz bertaraf edecektir”.İfadelerini kullandı.

Çark Caddesi’nde gerçekleştirilen basın açıklaması ‘Andımız’ın okunmasıyla sona erdi.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x