Ülkü Ocakları’ndan 24 Temmuz vurgusu

ferizlide.com

Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu, “Basında sansürün kaldırılışı demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. 24 Temmuz 1908 tarihi; Türk basınının yaşamasını ve gelişmesini sağlayan önemli gündür” dedi.

24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınlayan Sofuoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de dediği gibi basın, bir milletin müşterek sesidir. Bu sebeple tarafsızlığı ilke edinen Türk basına birçok görev düşmektedir. Bunların başında Türk Milleti’nin milli, ahlaki, insani ve kutsal değerlerine sahip çıkıp, vatanın bölünmez bütünlüğüne bağlılığı her fırsatta vurgulayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet seviyesine ulaşmada öncü rol oynamaktır.

Bu vesile ile özellikle şehrimizdeki ve tüm Türkiye’de faaliyet gösteren ulusal, yerel gazete, dergi, radyo ve televizyonlarımızın ve ulusal ajans temsilcileri ile güzide bir kadroya sahip olan değerli basınımızın 24 Temmuz “Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı” kutluyor Başta 2014 yılında haber için gittiği seçim bürosu açılışında PKK’lı hainler tarafından yapılan saldırıda şahadet makamına erişen Cengiz Akyıldız ağabeyimiz olmak üzere görevi başında vefat eden basın mensuplarına Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor ve tüm basın mensuplarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x