Ülkü Ocakları tiyatro ekibi, ”CEHALET”’i oynadı

#ferizlide.com

Ülkü Ocakları Genel Merkezimizin tiyatro ekibi, madde bağımlılığının gençlerimize verdiği zararları konu alan ”CEHALET” adlı tiyatro gösterisini Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanlığının ev sahipliğinde Arifiye Kültür Merkezi’nde sahneledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile yapılan açılışın ardından konuşmasını yapmak üzere kürsüye çıkan Ülkü Ocakları Sakarya İl  Başkanımız Soyhan Sofuoğlu Bey “Ülkü Ocakları olarak bu zehre karşı panzehir olmak için toplumda yerimizi almış bulunmaktayız. Bu konu ile ilgili daha detaylı çalışmalarımız olacaktır.

Ülkü ocakları olarak gençliğimize zarar veren her şeyin karşısında olacağız, bu zehrin gençlerimize ulaşmasını sağlayan uyuşturucu tacirlerinin de  Ülkü Ocakları olarak aldıkları her nefeste enselerinde olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu onurlu mücadelede bozkurtlarımızın asenaların yanında olun uyuşturucu maddelerle birlikte  bonzaiye karşı birlikte savaşalım.

Ülkü ocaklarının bu onurlu mücadelesinde yanında yer alın çünkü ocağa giden genç madde bağımlısı olmaz, hırsız olmaz, arsız olmaz, vatan haini olmaz, devlete düşman olmaz. Olsa olsa ancak, Alparslan olur, Fatih olur, Atatürk olur, Başbuğ olur. Biz Ülkü Ocakları olarak gençlerimizi bu uyuşturucu tuzağından uzak tutmak ve onların bu batağa saplanmalarını önlemek için var gücümüzle mücadele edeceğiz.” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından sergilenen oyun büyük ilgi ile izlendi. Madde bağımlılığı ve kurtulma yöntemleri ile ilgili faydalı toplumsal mesajlar içeren oyunun ardından Ülkü Ocakları Sakarya İl Başkanı Soyhan Sofuoğlu Bey ile Ülkü Ocakları Arifiye İlçe Başkanı Salih Musa Kulaksız  Bey’in oyuncuları tebrik ederek hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından program son buldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x