Ülkü Ocakları Deprem Bölgesinde

Merkez Üssü Elazığ‘ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki depremden başta Malatya olmak üzere bir çok İlimiz etkilendi.

36 vatandaşımızın hayatını kaybettiği binin üzerinde vatandaşımızın yaralandığı felaketin ardından başta Devletimizin tüm birimleri olmak üzere bölgeye birçok arama kurtarma ekipleri sevk edildi.
Depremin İlk dakikalarından itibaren Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Merkezimizi bölgede kriz merkezi oluşturarak Ülkü Ocakları kurtarma ekibi AR-KURT arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Depremde mağdur olan vatandaşlarımızın acil ihtiyaçları tespit edilerek, Acil yardım hattı depremzedelere gıda, içecek, battaniye, yaşam malzemelerini depremzedelere ulaştırdı.
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Dr. Sinan Ateş telefon bağlantısı ile bir haber programında yapmış olduğu açıklamada; “Ülkü Ocakları olarak deprem bölgesinde bir kriz
masası oluşturduk. Bölge illerdeki ocaklarımız bölgeye intikal ederek devletimizin kurumlarıyla
koordinasyonlu bir şekilde arama kurtarma çalışmalarına katıldı. Ayrıca depremden etkilenen
vatandaşlarımıza gıda ve battaniye başta olmak üzere belirlediğimiz acil ihtiyaçları ulaştırdık. Bununla
birlikte MHP Kadirli Belediyemiz deprem dolayısıyla “Sucuk Festivali ”programını iptal ederek
festivalde dağıtılacak sucukları Adana Ülkü Ocaklarımızın koordinasyonunda deprem bölgesindeki
mağdur vatandaşlarımıza ulaştırdı. Bu çalışmalarımızın yanında Türkiye genelinde yapacağımız tüm
şölen ve konserleri iptal ettik. Deprem dolayısıyla hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan
rahmet, yakınlarına baş sağlığı diliyorum. “ dedi
Sakarya Ülkü Ocakları Başkanı Soyhan Sofuoğlu yapmış olduğu açıklamada ;  Merkezi Elazığ‘ın Sivrice ilçesi olan 6.8 büyüklüğündeki bir çok İlimizin etkilendiği depremde Ülkü Ocakları Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in talimatları ile bölgede Ülkü Ocakları Genel Merkezimiz kriz masası oluşturmuş ve devletinin bütün kurumları ile koordineli çalışarak vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılanmıştır. Ekiplerimiz sahaya inerek arama kurtarma çalışmalarına katılmış, Acil yardım hattı koridoru ile ivedi şekilde gıda, su, battaniye acil yaşam malzemelerini depremzedelere ulaştırmıştır. Deprem dolayısı ile hayatlarını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah milletimize böyle bir acı bir daha yaşatmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu