Ulaşım Yarasına Meclis Üyesi Kaşkaş Parmak Bastı

#ferizlide.com: Ferizli MHP Büyükşehir Belediye Meclis üyesi Abdullah Kaşkaş ‘UKOME Kararlarına Uyulmasını Bekliyoruz.’

Ferizli belediyesi MHP gurup başkan vekili ve ayni zamanda Sakarya büyükşehir belediyesi meclis üyesi Abdullah Kaşkaş yaptığı açıklamada “mahalle gezilerimizde vatandaşlarımızla yaptığımız sohbet toplantılarımızda en fazla aldığımız şikayetlerde en önemlisi ulaşmadan gelmiştir.

Bizler MHP meclis üyeleri olarak Ferizli belediyemizde meclis toplantısında gündeme getirerek meclis üyesi arkadaşlarımızı bilgilendirdik.   

 

Kaşkaş geçtiğimiz gün ulaşım konusu ilgili Sakarya büyükşehir belediyesi genel sekreter yardımcısı Ali Oktar,  ulaşım daire başkanı Ömer Turhan, şube md Metin Berberler,  Ferizli belediye başkanı İsmail Gündoğdu,  Söğütlü belediye başkanı Koray Oktay Özten,  Ferizli ve Söğütlü halk otobüsleri durak başkanlarının da bulunduğu bit toplantı düzenlendi. 

Alınan kararlarda otobüs şoförlerinin kılık kıyafetlerin büyükşehir belediyesi şoförlerinin kıyafetleri gibi olacağı ifade edildi. Özellikle 65 yaş üstü yolcularımıza iniş ve binişlerde daha dikkatli özen gösterilmesi belirtildi. Ayakta yolcu sayılarında düzenlenmesini getirilmesini karar edildi. Geçici olarak kaymakamlığın karşısındaki iş merkezinde kurulması için alınan idari ve bekleme solonun durağın faaliyete geçmesi. İşçi, memur, Öğrencilerin en haraketli olan saatleri 07  il 08.45 arası ile Akşam ise 17. 30 ile 20.  30 arasındaki saatlerinde seferlerin daha sıklaştırılması için durak başkanlarına talimatlar verildi. 

Bizlerde MHP meclis üyeleri arkadaşlarımızla birlikte alınan kararlarında uygulanması ve bizlere değerli oyları ile meclis üyeliğine getiren vatandaşlarımızın haklarını korumak ve kollamak için her ortamda çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” diye belirtti.

Meclis üyesi Abdullah Kaşkaş, “vatandaşlarımın isteklerinin yerine getirilmesinde bizlere yardımcı olan başta sayın genel sekreter yardımcımıza, göstermiş oldu hassasiyetten dolayı ve daire başkanımıza Ferizli ve Söğütlü belediye başkanlarımıza ve durak başkanlarımıza teşekkür ediyorum”  diye ifade etti.

12 Yorum

 1. Sabah saatlerinde ve iş çıkış saatlerinde olan bu sorunun düzelmesi için illaki belediye birilerinin gidip bağırıp çağırması mı lazım ? Bakın bu haber paylaşalı 3 koca ay olmuş ve bugün yine kullanmak zorunda kaldığım saat 16.58 de ferizliye varan 2529 plakalı araçta tek ayak koymaya bile zor yer varken ısrarla yolcu almaya devam eden duruma ses yükseltince pişkin pişkin gülen şoför mü dersin, otobüs tıklım tıklım dolu haldeyken kapı hidroliklerinin üstüne bile yolcu almaya çalışan ve bu durumda bile yarışırcasına o halde kapıları durmadan açmaya çalışması mı dersin. Bilmiyorum ilçe başkanımız bu yorumu okuyor mudur gelen bunun gibi şikayetler hakkında zannetmiyorum ama bir çalışma yapıyor mudur ama bu çalışma show tv akşam haberlerinde f:erizlide ayakta yolcu alma kavagası, şoför ağır yaralı” yada ” Tıka basa dolu yolcu otobüsü şarampole yuvarlandı (allah göstermesin ) 10 ölü ” haberleri gelince yani iş işten geçtikten sonra olmaz. saygılar sevgiler

 2. gerçekten çok büyük sıkıntılar var öncelikle şoförlerin saygısız seviyesiz tavırları 65 yaş üstü binen ve serbest kartlı binen yolculara karşı kötü muamele yapılması.şöforlerin hal hareket kılık kıyafet uygun değil.işlerine gelenden yol parası bile almıyorlar genç şöforlerin kızlara karşı hareketlerini hiç beğenmiyorum aynadan bakmaları kadınlara kızlara çok yanlış.konfor yok klimaları çalışmıyor birçok otobüsün koltukları kırık ve sürekli ayakta sıkış pıkış gidiyoruz yazık gerçekten yazık.

 3. 15:40 eski yol aracına bindim 16:50 de orta garaja vardım bu nedir ya kendi aracım olsa İstanbula varırdım bu kadar yavaş gitmelerinin amacı nedir? Bu konu görüşülmeli

 4. Sadece araçları yolcu ve öğrenci saatlerinde dolu olduğunu görerek binen arkadaşlar video ve fotoğraf çekip şikayet ediyorlar birde sabah erken saatlerde veya akşam geç saatleride takip ederek video ve fotoğraf çekip şikayet etsinler…..

 5. Sadece sabah akşam dolu saatleri görenler bu arabaları bi kaç kişi işe gidiyor veya işten çıkıp evine gelecek diye adapazarından ferizliye veya ferizliden adapazarına boş giden mazot parasını bile çıkaramayan araçların resmini veya videosunu neden çekmiyor bi de bu taraftan bakalım adaletli olmak gerekmez mi insanlar sabırsız araba dolu olmasına rahmen binip birde şikayet edip veya şikayetçi olmak adaletmi sizce

 6. BU AKŞAM SOSYAL MEDYADA OTOBÜSÇÜCÜN BİRİNİN BİR VİEO SUYLA KARŞILAŞTIM VİDEONUN BAŞLIĞI İSE SAYIN BELEDİYE BAŞKANIM VE MECLİS ÜYELERİ BU VİDEOYA İYİ BAKIN GİBİ BİR BAŞLIK ATMIŞ BEN FERİZLİ OTOBÜSÜNÜN İÇİNDEN BİR VİDEO ATSAM YEMİNLE O ŞOFÖRLERİN ÇOĞUNUN EHLİYETİNE EL KOYUP ARAÇLARINIDA TRAFİKTEN MEN EDERLER MİLLETİ DURAKTA BEKLERKEN GÖRÜNTÜLEMİŞ AMA KENDİ DOLMUŞLARININ DURAKTA TIKABASA AYAKTA DOLDUĞU HALDE HALEN KALKMAMASINI SORDUĞUMUZDA SAATİNİN GELMESİNİ BEKLEDİĞİNİ SÖYLÜYORLAR YANI ARAÇ PERONA 11:45 DE GİRSE 50 GEÇE AYAKTA FUL ÇAKSA YİNEDE 10 DAKİKA DAHA BEKLEYECEĞİZ.
  NEDEN NEDENİ ŞU BEYFENDİ BEKLEYECEK DAHA FAZLA YOCU ALACAK DAHA FAZLA KAZANACAK AMA İÇERDE MİLLET ÜST ÜST BEKLİYOR KİMİN UMRUNDA
  BELEDİYE BAŞKANI SAYIN İSMAİL GÜNDOĞDUDAN VE B.B BAŞKANI SAYIN EKREM YÜCEDEN RİCAMDIR SABAH AKŞAM BÜYÜK ŞEHİRDEN 4 TANE OTOBÜS GELİP BU İNSANLARI BİR HAFTA TAŞISIN.
  BAKIN ONDAN SONRA ULAŞIM SORUNU KALIYORMU BAKIN ONDAN SONRA NASIL HERKEZ HİZAYA GİRİP ADAM GİBİ İŞİNİ YAPIYOR.

 7. Belediye başkanımız seçim haftası (daha secim yapılmamış tı) Ben de yıllarca bu yolcu otobüslerini kullandım.Sorun ve sorunları biliyorum. Taraflarla görüşüp BU KRONIK SORUNU çözüme kavusturacagim dedi. Inandik ve inancımızı korumaya gayret ediyoruz. Itiraf etmenininki sorun çözüme kavuşmaktan çok dahada büyüyor. FERIZLI YOLCUSU ÇÖZÜM ISTIYOR. (Göklerden gelen bir ses “daha çok beklersin” diyor.

 8. Mesela araba hareket halindeyken otobüs şoförü arkadaşlar müziği açıp oynamasa yada hareket halindeyken kapıyı açıp milleti az kalsın düşürmese ya da yaşlıları ücretsiz diye almayıp bahanesi araba dolu demesi ve 100 metre ilerde yolcu alması. arabaların inanılmaz konforsuz olması. abartmadan söylüyorum arka koltukların bazıları insanı sakatlar çok ciddiyim

 9. Ilçe içinde ring yapan bir otobüs fikrini de gündeme getirmelisiniz bence. Ferizli merkeze gidecek yolcularla dolan otobüs Adapazarı’na gidecek yolcuları alamıyor maalesef yoğun saatlerde. Ama Ferizli içinde bir ya da iki otobüs seferi düzenlense bence bu bile çok rahatlatacak. Nacizane tavsiyem budur. 1.5 yıl Adp.na işe gidip geldim ve her sabah en az 2 otobüs dolu geçiyordu binemiyordum. Doluluğun sebebi de çoğunlukla merkeze giden öğrenciler.

 10. Teske karar almadan munubuscu otobuscu arkadaslaride sorunlarini dinleseydiniz bi sikintiniz varmi diye sorsaydiniz SAYIN MECLIS UYELERIMIZ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu