Türkler Gelince O Gün Bayram olur

#ferizlide.com: Türkiye Diyanet Vakfı Vekaletle kurban kesimi programı kapsamında Ditib Württemberg Eyalet birliği başkanı İsmet Harbi bu yıl görevli olarak gittiği Tanzanya’da Kurban bağışlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Gurbetçi İsmet Almanya’dan bildiriyor: TDV Üzerinden bu yıl yarım milyona yakın kurbanın 4 bini  Tanzanya’da 21 bölgede 28000 hisseyle ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

Yoksulluğun, fakirliğin sürekli artmakta olduğu ve insanların çok müşkül durumda olduğu Tanzanya’da Türkler ülkeye gelince Bayram olduğu  fark edilmekteyiz diyorlar. 

Tanzanya’nın Arusha kentine giden Eyalet birliği başkanı İsmet harbi Arusha müftüsü ile görüşerek Türk halkının, din kardeşlerinin Almanya Müslümanlarının selamlarını iletti ve Arusha  müftüsü şeyh Şaban Türk halkına şükranlarını dile getirerek “sizler buraya geldiğiniz zaman biz ancak bayramın geldiğini öğrenebiliyoruz 
ve Bayramı Birlikte  yaşayabiliyoruz”  diyerek büyük bir teveccüh gösterdi.

Müftü şeyh Şaban, “kıtalar arası müşkül insanlara göstermiş olunan dayanışmadan dolayı sizlere teşekkür ediyoruz” temennisinde bulundu.
Bulunmuş olduğu bölgede 
100 kurbanın kendi organizasyonuna ait olduğunu dile getiren İsmet harbi, “kurban kesimine başlamadan önce yüreğinde umut dolu yüzlerce insan kesim noktasına gelip alacak olduğu kurbanların ön hazırlığını yapmaya başlamıştı bile.”
Yılda bir eve sadece üç beş defa et girdiğini dile getiren İsmet Harbi, zor şartlar insanların hayatlarını idame ettirmek de olduklarını söyledi ve bir işçinin ancak 2 gün çalışarak evine 1 kilo et alabildiğini öğrendi.

bu yıl sadece Württemberg Eyaletimiz de bu yıl 11 bine yakın kurban bağışlandığını söyleyen Başkan İsmet Harbi Bu sayının bir dahaki sene mutlak surette daha fazla artması gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Harbi, “Oradaki insanların Temel gıda malzemeleri Su ve yiyecek başta olmak üzere yaşama mücadelesi verdiklerini” de söyledi.

Harbi, tüm bağışların tek tek isimleri okunup teyit edilerek yerlerine gönül rahatlığıyla ulaştırılmasından dolayı bağış sahipleri adına duyduğu memnuniyetini de dile getirdi.

 

Başkan Harbi Teşekkür etti: “Kurban kampanyası organizasyonda çok büyük gayret sarf eden başta Stuttgart Hizmetleri Ataşesi Sayın Musa Uzun Hocamız, Dernek başkanlarımız, din görevlilerimiz ve tüm gönül vermiş cemaatimize teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x