Türk-İş öğrencilerinden Etnografik sergi

#ferizlide.com

Türk-İş İlkokul öğrencilerinin ders konusu olarak hazırladığı sergi büyük ilgi görüyor.

6 sınıftan oluşan 4’üncü sınıf öğrencilerinin evlerinden getirdikleri eski eşyalardan oluşan sergide yaklaşık 200 eser sergileniyor.

Sergi ile ilgili olarak bilgiler veren 4 B sınıf öğretmeni Şenay Fazlıoğlu, Sosyal Bilgiler dersinde Kültür ve Miras Ünitesinde işledikleri konuya istinaden böyle bir sergi düzenlediklerini söyledi.

Etnografik serginin öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü de ifade eden Fazlıoğlu, şöyle devam etti: “Bütün öğrencilerimizin görmesi için 4’üncü sınıf öğrencilerimizden evlerindeki eski eşya ve benzeri ne varsa getirmelerini ve bu eserlerden bir sergi açalım istedik. Çok da güzel oldu. 4’üncü sınıf öğretmenlerimiz Nuray Türkyılmaz, Ayla Doğan, Nevra Uysal, Demet Hubup ve Yeliz Hacioğlu’nun da katkıları ile düzenlediğimiz sergide öğrencilerimiz bugüne kadar görmedikleri günlük hayatta kullanılan eski eşyaları görme fırsatı buldular. Burada şu anda insanın günlük hayatta kullandığı mutfak eşyalarından aydınlatma lambalarına kadar giysiler, eski paralar, ütü ve dokuma kumaşlardan oluşan yaklaşık 200 eşya var. Çocukların da çok ilgisini çekti ve çocuklar da bugüne kadar görmedikleri eşyaları görmüş oldular.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu