Türk Dünyası Sapanca’da buluşuyor

ferizlide.com

İstanbul Ahde Vefa 78 Derneği tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ‘Türk Dünyası Kurultayı’nın 2’ncisi 27-28-29 Temmuz tarihlerinde Sapanca’da gerçekleşecek.

Türk Milliyetçiliği Hareketi’nin Ak Sakallıları, gençleri, askerlerinin biraraya gelerek kurduğu İstanbul Ahde Vefa 78 Derneği’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Türk Dünyası Kurultayı’nın 2’ncisi 27-28-29 Temmuz tarihleri arasında Yanık Mahallesi Cevizlik Mevkii’nde yapılacak. 3 gün sürecek olan kurultaya Türk Dünyası’ndan 20’ye yakın üst düzey ismin davet edildiği bildirildi.

SAPANCA’YA ALINDI

‘Türk Dünyası Kurultayı’ Tertip Komitesi Üyesi İbrahim Kabalak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, geçmiş yıllarda kurultayın Ankara’da yapıldığını belirterek, “Dernek yönetimi ile yaptığımız görüşmeler sonucunda kurultayın Sapanca’ya alınmasını sağladık. Bu girişimimiz sayesinde ilkini geçen sene düzenlediğimiz ‘Türk Dünyası Kurultayı’nın bu yıl ikincisini çok daha geniş katılımlı Yanık Mahallesi’ndeki Cevizlik Mevkii’nde gerçekleştireceğiz” dedi.

BAHÇELİ DE DAVETLİ

MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin de davet edildiği kurultaya, Türk Dünyası’ndan üst düzey 20 davetlinin katılacağını kaydeden Kabalak, “3 gün sürecek olan kurultay için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Çeşitli etkinliklerin yeralacağı ve piknik havasında düzenlenecek olan kurultayımıza herkes eş ve çocuklarıyla katılabilir. Bu vesileyle Sapancalı hemşehrilerimizi de ‘Türk Dünyası Kurultayı’na bekliyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu