Türk çocukları Almanya’da besmeleyle başladı okula

#ferizlide.com: mustafa üstübi: Almanya’da Türk çocukları pandemi döneminde okula Bed-i besmele ile başladı.

Baden-Württemberg Eyaletinde Okulların başlamasıyla DİTİB eyalet birliklerine bağlı Cami derneklerinde düzenlenen bedibesmele törenleri Maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi. 

Eyalet Birliği Başkanı Gurbetçi İsmet Harbi Almanya’dan bildiriyor:

“Ditib Mimar Sinan Camii Sachsenheim de Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda çocuklarla birlikte ilahiler okundu ve çocukların başarılı için dualar edildi. 

 

Bed-i besmele törenlerinin gelenek haline geldiğini ifade eden Ditib Württemberg eyalet Birliği başkanı İsmet Harbi bölge birliğimize bağlı Camilerimizi çocuklarımız büyüdüğünde bu güzelliklerle hatırlayarak Her işin başlangıcında olduğu gibi çok kutsal bir başlangıç olan eğitim öncesinde de Besmele ve dua ile okul hayatına başlanmasının önemine değindi. 

 

Pandemi tedbirleri kapsamında Camilerde düzenlediğimiz törenlerden çocuklar kadar ailelerinde mutluluklarına bizzat şahit olduk. 

Bölgemizdeki hemen hemen tüm camilerimiz de bu güzel etkinliğe önem verip bu güzel hizmeti sunan bu imkanları hazırlayan Dernek başkanlarımız yöneticilerimiz ve din görevlilerimize Veli ve kadın kollarımıza teşekkür ediyorum. 

 

Allahu Teala çocuklarımıza zihin açıklığı versin.”

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x