Turgut Babaoğlu’ndan Kamuoyuna Duyuru

#ferizlide.com

Kamuoyuna Saygılarımla Duyurulur:

Milliyetçi Hareket Partisinden istifa sürecim hakkında maalesef çok fazla spekülasyon ve dedikodular oluşturulmuştur. Her yeni gün bunlara yenileri eklenmektedir. Bu tür söylem ve söylentileri ortadan kaldırma adına bu açıklamayı yapıyorum.
Yıllardır mensubu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi’nden 13.01.2019 tarihli dilekçem ile istifa ettim. 
Dileyen vatandaşlarımız ilgili dilekçeyi Parti Teşkilatı’ndan tarihi ve sayısıyla teyit edebilir.
Bundan sonraki süreçte bir siyasi parti ile yola devam etmek zorunluluğu doğmuştur. Bu konuyu da izah etmek zorundayım. 
Günümüz seçim sistemlerinde bağımsız olarak yerel yönetimlerde belediye başkanı seçilmek mümkündür. Hendek’te de seçimlere “bağımsız” olarak girmem durumunda halkımızın belediye başkanlığını teveccüh edeceklerinden şüphem yoktur. Ancak sadece belediye başkanı olmak bir şehir için projelerinizi hayata geçirmek adına yeterli değildir. Yani bizim amacımız Hendek Belediyesi Başkanı koltuğuna oturmaksa hemen şimdi “Bağımsız” aday olabilirim. Ama bizim asıl işimiz başkan olduktan sonra başlayacak; 
Hendek’e değer katacak, hizmet edecek, sağlıktan istihdama, eğitimden imara kadar birçok proje hayata geçirecek, hemşerilerimizin senelerdir şikâyetçi olduğu belediyecilik anlayışının dışına çıkacağız. İşte tüm bunlar için “Bağımsız Adaylık ”ta Sakarya ilimizde meclis üyeliği adına, bizi temsil noktasında ciddi sıkıntılar yaşayacağımız su götürmez bir gerçektir.
Bizim “Ahde Vefa” vurgumuz ise; senelerdir çalıştığımız projelerimiz karşısında bizi sabırsızlıkla bekleyen, şeffaf belediyecilik anlayışına hasret kalmış hemşerilerimizin, dostlarımızın beklentileridir.
An itibarıyla biz bir çalışma ve aksiyon içerisine girmez isek, önce şahsımın sonra da bize gönül vermiş hemşerilerimin mağdur olacağı kesindir. 
Farklı iletişim araçlarından şahsıma ve arkadaşlarıma vazgeçmemiz yönünde telkinde bulunmaya çalışanların da çabası beyhudedir.

Kıymetli halkımıza ve basın mensuplarına çok kısa bir zaman içinde Hendek’e hak ettiği hizmeti vermek adına hangi siyasi parti ile devam edeceğimizi duyuracağız. Mevla mahcup etmesin. Saygılarımla…

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x