TÜMSİAD’ta Ramazan Sohbeti

TÜMSİAD Sakarya Şubesi, Semerkand Tv’de sohbet programlarından tanıdığımız Ahmet Şahin hocanın katılımıyla, Ramazan ayı ve zekatın önemi üzerine sohbet toplantısı düzenledi.

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Sakarya Şubesi yaklaşan ramazan ayı münasebetiyle üyelerine yönelik ‘’Ramazan ayı ve zekatın önemi’’ konulu seminer düzenledi. Toplantıya TÜMSİAD Şube Başkanı Murat Kesik, Semerkand İl Vakıf Başkanı Erdinç Bora, Beşir Derneği Sakarya Şube Başkanı Latif Demir ve Tümsiad üyeleri katıldı.

‘’Ramazan ayı ve zekatın önemi’’ konulu seminerde konuşan Araştırmacı Yazar Ahmet Şahin zekatın önemine değinerek; İslam’ın beş şartından biri olan zekat, temizlik, bereketli olmak, iyi ve düzgün olmak manasına gelir. Zekat miktarını hesaplamanın ibadet hükmünde olduğunu bu sebeple tüm müslümanların zekat konusunda duyarlı olmalarını söyledi. Namaz gibi farz olan zekatın hesaplanması ve dağıtılması hususunun da bereket ayı olan ramazan ayının fırsat bilinerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasının yapılan amelin sevabını artıracağını ifade etmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu