“Tüm gayemiz milletimize hizmet etmek”

#ferizlide.com

AK Parti Mahalle Başkanları toplantısında konuşan Başkan Toçoğlu, “Taraklı’dan Kocaali’ye hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek için yatırımlarımızı bir bir hayata geçirdik. Bizim tüm gayemiz milletimize hizmet etmektir. Hız kesmeden eksikliklerimizi tamamlayacağız. İnşallah yeniden Sakarya’da 17-0 yapacağız” derken; Recep Uncuoğlu, “Kadın kollarımızın bu seçimlerde de partinin sesi, nefesi olacağına şüphem yok” dedi. Ali İhsan Yavuz ise “AK Parti’den önceki hükümetler bugün Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği Akçay Barajı’nı bile inşa edebilecek güçte değildi” diye belirtti.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti İl Kadın Kolları Mahalle Başkanları Toplantısına katıldı. Best Western Premier Otel’de gerçekleşen toplantıda Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Milletvekili Recep Uncuoğlu, İl Başkanı Fevzi Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, ilçe başkanları ve mahalle başkanları yer aldı. Başkan Toçoğlu, konuşmaların ardından mahalle başkanlarının sorularını yanıtladı.

Kadın kahramanlar

İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, “Her zaman ifade etiğimiz gibi çalışmalarımızda gönüllük esasını ön planda tutuyoruz. Bu dava gönül davası. Biz gönüllere hitap ediyoruz. Biz bu davayı nakış nakış gönüllere dokuyacak kadın kahramanlar olacağız. Ellerimizin hamuruyla lezzetli yemekler yaptığımız gibi kapı kapı dolaşıp kıyıda köşede ıssız kalmış yüreklere bu davayı anlatacağız. Sahada daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Sıkmadık el çalınmadık gönül bırakmayacağız. Her evde en az bir kadın gönüllümüz olacak. Günden güne çoğalıp büyüyeceğiz. Bizi burada tutan vatan sevdamızdır. Durmadan yolumuza devam edeceğiz. Biz buradan güçlü olursak Recep Tayyip Erdoğan devletin başında güçlü durur” dedi.

İyilik hareketi

İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bu güzel ortamı görüp mutlu olmamak elde değil. Mahalle başkanları dendiği zaman, sıcaklık, samimiyet, hüzünlere ve mutluluklara ortak olmak akla gelir. Sizler zaten siyasette derinlemesine nüfuz ediyorsunuz. AK Parti bir iyilik hareketidir. Allah’ın izni ile yerel seçimlere gideceğiz. Bu seçimlerden de alnımızın akıyla çıkacağımıza inancımız tam. Bizlerin bir araya toplanıp mutluluklarımızı paylaşmamıza vesile olan İl Kadın Kolları Başkanımız Zehra Hatipoğlu’na ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyorum” diye belirtti.

Yaşam standartlarını yükseltmek için

Başkan Toçoğlu, “Bugün burada özellikle mahalle temsilcisi kardeşlerimizle 10 yıldır Sakarya’ya yaptığımız hizmetleri konuşmak için toplandık. Büyükşehir’in hizmet elini tüm ilçelerimize ihtiyaç dahilinde adil bir şekilde ulaştırmaya özen gösterdik. Taraklı’dan Kocaali’ye hemşehrilerimizin yaşam standartlarını yükseltmek için yatırımlarımızı bir bir hayata geçirdik” diye belirtti.

Altyapıya 1,3 Milyar yatırım

Toçoğlu, “Biz göreve geldiğimizde altyapı ile ilgili ciddi bir sorunla karşılaştık. Sonra dedik ki; her kardeşimizin evinden temiz ve bol su akacak. Sakarya’da su çeşmeden içilir dedik. Şehrimizin altyapısına 1,3 milyar yatırım yaptık. Çok şükür artık şehrimizde su kesintisi yaşanmıyor. Türkiye’nin en temiz içmesuyunu hanelere ulaştırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.”

Yeni yaşam alanları

“450 milyon TL’lik asfalt yarımını hayata geçirdik. Şehrimizin yollarını baştan aşağı yeniledik. Hafta sonları vatandaşlarımızın aileleriyle güzel vakit geçirebileceği yaşam alanları inşa ettik. Sakarya Park, Korucuk Park, Yenikent Park, Pamukova Esentepe Park, Maltepe Park ve Adakule, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi, Vagon Park, Hendek Atatürk Parkı, Arifiye Park’ı hemşehrilerimizin hizmetine sunduk.”

Sosyal politikada ödül

“Büyükşehir Belediyesi olarak kadınların sosyal ve mesleki hayatlarına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirdiğimiz SAMEK’ler 20 merkez, 100 farklı branşla eğitimler sunmaya devam ediyor. Geleneksel Sanatlar İhtisas Merkezimizle sanatsal çalışmalarda ihtisaslaşmaya olanak sağladık. 8 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Sosyal Gelişim Merkezleri projemiz Sosyal Politikalar alanında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye üçüncülüğüne layık görüldü.”

Bölgenin ilk kadınlar plajı

“Kültür sanat alanında emin adımlarla ilerliyoruz. Kadınları sanatın yeni adresleri olan Ziya Taşkent Konser Salonu’yla, Ofis Sanat Merkezi’yle, sinema gösterimleriyle, Sakarya Sanat Galerisi’yle, 25 bin kitaplı Faik Baysal Kütüphanesi ile buluşturuyoruz. 100 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz SEKAY ile artık çöpten enerji üreteceğiz. Bölge’nin ilk kadınlar plajını Kocaali’de inşa ettik. 20 bin metrekare alana inşa ettiğimiz Kocaali Sosyal Tesisleri bu yaz hanımefendilerin vazgeçilmez adresi oldu.”

Yeni bir süreç

Toçoğlu, “Hep beraber yeni bir sürece giriyoruz. Önümüzde yerel seçimler var. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları olarak hamdolsun bugüne kadar siz değerli parti temsilcilerimizin yüzlerini önüne eğecek bir şey yapmadık. Bazı eksikliklerimiz olduysa bunlar telafi edilebilir. Önümüzdeki yerel seçimler hayata geçirdiğimiz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine etki edecek. Bizim bütün işimiz milletimize ve insanımıza hizmet etmektir. Bunun dışında başka bir işimiz yok. Birbirimize güç ve destek vermeye devam edeceğiz. Bıkmadan, yorulmadan, hız kesmeden eksikliklerimizi tamamlayacağız. İnşallah yeniden Sakarya’da 17-0 yapacağız. Allah yar ve yardımcımız olsun” dedi.

Partinin sesi, nefesi

Recep Uncuoğlu, “Kadın kolları olarak her seçimde yüzümüzü ağırttınız. Bürokrasiden siyasete her türlü işi üzerinize alıp tamamlamak için gayret ettiniz. Milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başımızda olsun diye o kadar gayret gösterdiniz ki Allah hepinizden razı olsun. Yerel seçimlerimiz yaklaştı. Görüyorum ki kadın kolları çoktan sahaya inmeye hazır. Sandık yoluyla milletimize kurulmaya çalışan fitne ve fesat tuzağına düşmeyeceğiz. Kadın kollarımızın bu seçimlerde de canı gönülden çalışacağına kapı kapı dolaşacağına, AK Parti’nin sesi, nefesi olacağına hiçbir şüphem yok” dedi.

Siyasetin olmazsa olmazı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, “Kadının siyasette ne kadar önemli olduğunu Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan her zaman ortaya koyuyor. Kadın siyasetin olmazsa olmazıdır. Sakarya’ya 2009’dan beri AK Parti hükümeti yönetiminde 2 Milyar TL’lik yatırım yapıldı ve yapılmaya da devam ediyor. AK Parti’den önceki hükümetler bugün Büyükşehir Belediyemizin hayata geçirdiği Akçay Barajı’nı bile inşa edebilecek güçte değildi. Sakarya’nın su ihtiyacının yarısını karşılayacak bir yatırımdan bahsediyoruz. Ballıkaya Barajı inşaatı da tamamlandığında Sakarya’nın 150 yıllık su sorunu çözülecek. Çok şükür Türkiye’nin en güzel suyu Sakarya’dan içiliyor. AK Parti Türkiye’nin en büyük partisidir. Yerel seçimlerde Sakarya’da şimdi olduğu gibi 17-0 yapacağız.

Cumhurbaşkanımız yerel seçimlerde kimi aday gösterirse var gücümüzle çalışmak boynumuzun borcudur. Bizler üzerimize düşeni yapacağız. Bizler AK Partimize destek olarak mazlumun yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu