Tugay’da Devir-Teslim Töreni Gerçekleştirildi

#ferizlide.com

Geçtiğimiz günlerde yayımlanan kararname ile ilimize atanan Tuğgeneral İdris Acartürk, 7. Komando Tugay Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan’dan görevi devraldı.

1. Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı iken 7. Komando Tugay Komutanlığına dönüştürülen Taşkısığı Kışlasındaki gerçekleştirilen devir-teslim törenine; Vali Vekili Bekir Dınkırcı, Ege Ordusu Komutanı Orgeneral Abdullah Recep, SBB Başkanı Zeki Toçoğlu, Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mustafa Doğan, Kaymakamlar, İl Emniyet Müdürü, İl Jandarma Komutanı, kamu kurum ve kuruluşlarının yetkilileri ve STK temsilcileri ile askeri erkân katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, Tugay Komutanlığının tarihçesi, Komutanların özgeçmişleri ve atama emrinin okunması ile devam etti.

Sancağın tören alanına gelmesiyle birlikte Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, Sakarya 7. Komando Tugay Komutanlığı’nın sancağını öperek, Tuğgeneral İdris Acartürk’e teslim etti. Devir teslim töreni, tören birliklerinin geçişiyle son buldu.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x