Trafikten 981 araç men edildi

#ferizlide.com

Trafik güvenliğinin arttırılması, can ve mal emniyetinin korunması için Valiliğimizin gözetim ve denetiminde İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2018 yılı Kasım ayı içerisinde toplam 93.502 araç kontrol edilmiştir.

Kasım ayı içerisinde yapılan denetimler sonucunda yasal kusurlarından dolayı 981 araç trafikten men edilmiş, 232 sürücünün ehliyetine el konulmuştur.

Alınan tüm etkin tedbirlere rağmen; trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2018 yılı Kasım ayı içerisinde İlimiz sınırlarında toplam; 167 maddi hasarlı, 151 yaralamalı olmak üzere toplam 318 trafik kazası meydana gelmiştir. Bu kazalarda maalesef 247 vatandaşımız yaralanmıştır.

İlimizde trafik güvenliğinin, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak Valiliğimizce alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülmektedir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azaltılması için tüm vatandaşlarımızın, daha duyarlı olmaları, özellikle hız limitlerine uymaları, hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü olarak araç kullanmamaları, diğer sürücülere ve yayalara saygılı olmaları, kural ihlali yapanların ise 155 ve 156 no’lu Polis ve Jandarma telefonlarına bildirilmeleri gerekmektedir. Hep beraber konuya ilgi göstererek, destek vererek, kazaları azaltabiliriz.

Abone Olun
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
0
Düşüncelerinizi paylaşın.x
()
x