Trafik kazalarında korona düşüşü

#ferizlide.com: Jandarma Trafik Haftası Açıklaması…Bu yıl trafik haftası etkinlikleri Korona Virüs gölgesinde geçiyor.

Sakarya İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Cengiz Yiğit yapmış olduğu açıklamada;

-“Trafik Haftası Etkinlikleri çerçevesinde Sakarya İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Trafik Timleri meydana gelebilecek kazaları en aza indirmek maksadıyla eğitim faaliyetlerine Korona Virüs sebebiyle ara vermiştir. Trafik denetimleri ve bilgilendirme faaliyetleri ise aralıksız devam etmektedir.

İlgili Makaleler

Geleceğin büyükleri olan çocuklara trafikte olması gereken kural ve davranışların küçük yaşlarda işlenmesi, bu bilgilerin kalıcı hale gelmesi amacıyla trafik eğitimlerimiz bundan önce olduğu gibi Korona Virüs biter de hayat normale dönerse bundan sonra da devam edecektir.

Geçen yılın ilk dört ayını 2020 yılının ilk dört ayı ile mukayese ettiğimizde ölümlü ve yaralanmalı kazalarda %27, kaza neticesinde meydana gelen ölüm olaylarında % 57 ve yaralanmalarda % 33’lük bir azalış meydana gelmiştir.

Bu seneki trafik haftamız da vatandaşlarımıza tavsiyemiz, Sağlık Bakanlığımızın açıklamış olduğu kurallara harfiyen uyarak, sosyal mesafeyi koruyup, zorunlu olmadıkça maskesiz sokağa çıkmamak, trafik kurallarına harfiyen riayet etmektir.

Bu vesile ile başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ediyor, Korona Virüs sebebi ile hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve hastanelerde tedavi gören hastalarımıza acil şifalar diliyorum.” 

#ferizlide.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu